A nap második felére meredeken lefelé indult a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, de a nemzetközi hangulat is fokozatosan romlik. A BUX már 3 százalékos mínuszban volt, különösen az OTP 5 százalékos esése volt jelentős. Ezzel az elmúlt napok oldalazása után végre elmozdult a holtpontról a tőzsde, a baj csak az, hogy lefelé.
13 686 ponton állt kora délután a BUX index, ez 3,02 százalékkal maradt el keddi záróértékétől. A nap első felében még úgy tűnt, ma is folytatódhat az oldalazás a piacon, aztán délután kapcsolat lejtmenetbe a mutató. A forgalom átlagosnak volt mondható, délután 12 milliárd forint felett járt.
A vezető papírok mindegyike mínuszban volt már a nap második felében, különösen az OTP bukott nagyot. A bankrészvények 5,08 százalékkal voltak olcsóbbak, mint kedden, így 2877 forintba kerültek. 1,69 százalékkal esett vissza a Mol, mely 11 600 forinton állt a nap második felében, míg a Magyar Telekom 565 forintos szintje 2,25 százalékos gyengülést jelentett.
Mínuszba fordultak a gyógyszeripari részvények is a piacon délutánra, különösen az Egis esett jelentősen. A kisebbik gyógyszergyártó részvényei 13 650 forintot értek, ami 4,88 százalékos visszaesést jelentett, miközben szektortársa, a Richter 2 százalékos gyengülést követően 29 705 forintba került.
Jelentősen elromlott a hangulat a forint piacán is délutánra, pedig reggel még egész jól tartotta magát 280 alatt a magyar deviza. Két óra körül már 281,20 forintot kellett adni egy euróért, a dollár ára 206,11 forint volt, míg a svájci frank 186,80 forintba került.
A nemzetközi piacok is lefelé fordultak a reggeli oldalazás után, délutánra szinte mindenhol mínuszok uralkodtak. A londoni FTSE 1,21 százalékkal esett vissza, míg a frankfurti DAX 1,86 százalékot bukott. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 1,62 százalékkal állt keddi értéke alatt, a prágai PX 50 pedig 3,9 százalékot zuhant. Egyelőre az amerikai határidős jegyzések sem mutatnak biztató képet: a Dow és a S&P esetében is közel 1 százalékos mínuszban vannak a futures indexek, bár a nyitás előtt még jönnek a kiskereskedelmi adatok, amik akár felfelé is mozdíthatják a hangulatot.