A részvénypiac forgalma 13,0 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest. Mezei Ákos, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője az MTI-nek elmondta: a nap első felében az európai piacok zöme elég gyengén szerepelt, de zárásra nulla környékére erősödtek, a BUX-ot azonban lehúzta az OTP és a Mol.
A szakértő szerint az OTP esése mögött a bizonytalan ukrán helyzet állhat. A jelenlegi, 4000 forint alatti részvényenkénti árfolyammal azonban már alulértékelt a papír, további esés elvileg már nem valószínű. Hozzátette: hosszabb távon mindenképpen van fantázia az OTP-ben, bár a devizahiteles mentőcsomaggal kapcsolatos bizonytalanság is kockázatot jelent, illetve elképzelhető, hogy a közelgő magyarországi választások miatt a befektetők inkább kivárnak.
Mezei Ákos szerint a Mol hosszabb idő óta gyenge pályán mozog. A csütörtöki nagyobb esést valószínűleg az okozhatta, hogy az MSCI-index átsúlyozása miatt erősebb volt az eladói nyomás - közölte.
A Mol 340 forinttal, 2,56 százalékkal 12 960 forintra csökkent, 766,8 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 184 forinttal, 4,49 százalékkal 3915 forintra esett, forgalmuk 9,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,91 százalékkal 325 forintra gyengült, forgalma 486,7 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 5 forinttal, 0,13 százalékkal 3900 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.
A forint napközben inkább a gyengélkedés jeleit mutatta, hiszen a reggeli 310-es szintről egészen 311,7-ig esett, késő délutánra viszont valamennyit korrigált. Így jelenleg egy euróért 310,6, egy amerikai dollárért 226,4, egy svájci frankért pedig 255 forintot kellett adni.
Az állampapírok másodpiacán a legnagyobb mértékben, 5 bázisponttal a 10 éves kötvények árazása emelkedett, így ismét 6 százalék fölé került a hozam. A többi futamidőn ennél is kisebb hozamemelkedések voltak, a 3 hónapos kincstárjegyek hozama viszont nem változott szerdához képest.
MTI/mfor.hu