Komoly zuhanással nyitottak ma a vezető amerikai indexek, utána az esés valamelyest mérséklődött, de a kereskedés felénél még mindig jelentős mínuszban voltak a mutatók. Az egész világ részvénypiacait a pánik uralta ma, mivel a befektetők bizonytalanok az európai bankokkal kapcsolatban, továbbra sem lehet tudni, melyik pénzintézet van biztonságban.
A kereskedés félidejében a Dow Jones ipari index közel 500 ponttal állt pénteki értéke alatt, 4,72 százalékot zuhant a nap első felében a mutató. A Standard & Poor's 5,23 százalékkal gyengült, míg a Nasdaq 5,76 százalékot zuhant péntekhez képest.
A hitelválság és a világgazdaság lassulása játszottak közre abban, hogy Ázsiában, Európában és a tengerentúlon is beszakadtak a tőzsdék. Szinte minden piacon elsősorban a pénzügyi cégek és a nyersanyagszektor buktak nagyot, az orosz tőzsdeindexek például közel 20 százalékkal gyengültek a nap végére.
Hétvégén Európában is megjelentek a hitelválság újabb következményei: elsősorban a német Hypo Real Estate bank állami megmentése okozott pánikot a befektetők körében. Napközben több bankról - például az Erstéről és a Raiffeisenről - is elterjedt, hogy csődközeli helyzetbe kerülhetnek.
Szakemberek szerint a legnagyobb probléma, hogy az emberek nem tudnak semmi biztosat az európai bankokkal kapcsolatban, csak pletykák alapján próbálnak tájékozódni.
Amerikában a pénteken elfogadott 700 milliárd dolláros mentőcsomag ellenére a gazdaság lassulásáról szóló elemzések kerültek előtérbe, egyre több szakértő vár recessziót már az idei év végére. Az olajár a várható lassulás miatt esett, ma este több mint 4 dolláros csökkenés után 89 dollárba került egy hordó nyersanyag.