3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hétfőn a forint tovább gyengült, a részvénypiac jókora mínuszokat szedett össze, egyedül az állampapírok piacán volt elfogadható a teljesítmény.

A részvénypiac forgalma 10,8 milliárd forint volt, a vezető részvények kivétel nélkül gyengültek a pénteki záráshoz képest. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint eladói nap volt, nem szignifikáns forintgyengüléssel.  Az üzletkötő elmondta: a pénteki esés lendülete a hétfői nyitásban megtört, délelőtt a tapogatózás, iránykeresés volt jellemző a magyar és a nyugat-európai piacokon is, az amerikai piacok nyitása adott egyértelmű eladói jelzést, főleg a nyugat-európai tőzsdéknek.

A magyar piac is lefelé vette az irányt. Sőre Balázs kiemelte a Richtert, amely egész nap esett, a 4600-4650 forintos támaszt is letörte, sőt mélyen az alatt zárt. A Richter gyorsjelentését erre a hétre várják, nem tudni, hogy a hétfői folyamatos esés ezzel mennyire hozható összefüggésbe - jegyezte meg. Az OTP egyelőre a 4100 forintos támasz fölött tudott zárni még így is, hogy negatív volt a vége a kereskedésnek. A Mol a pénteki emelkedését "adta vissza", s még így is bőven a támaszok (13 500 forint) fölött van - mondta.

Nyugat-Európában lépésenként csökkenő, tekintélyes 1 százalék körüli vagy azt is meghaladó mínuszok vannak. Sőre Balázs szerint a hétfőn érkezett amerikai makrohírek nem voltak épp kedvezőek, ám nem is olyan jelentőségűek, amelyek önmagukban meg tudnák határozni a piac irányát. Inkább átlagos piaci hangulat van, amelyre néha ráerősít, néha pedig elvesz az éléből egy ilyen makroadat, de a folyamaton nem tud változtatni - fejtette ki az üzletkötő.

A Mol árfolyama 290 forinttal, 2,05 százalékkal 13 880 forintra csökkent, 1,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 70 forinttal, 1,65 százalékkal 4170 forintra esett, forgalmuk 6,4 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 2 forinttal, 0,65 százalékkal 308 forintra gyengült, forgalma 498,2 millió forint volt. A Richter árfolyama 165 forinttal, 3,53 százalékkal 4515 forintra csökkent, forgalma 2,6 milliárd forintot ért el.

A forint piacán sem volt túl jó a helyzet, hiszen bár sokáig oldalazott a hazai fizetőeszköz a forint ellenében, estére a gyengülés irányába mozdult el az árfolyam. Így este egy euróért 313,8 forintot kellett adni a bankközi piacon, egy amerikai dollár 232,2, egy svájci frank pedig 257,4 forintot ért. 

Az állampapírok másodpiacán a rövidebb futamidőkön a hozamemelkedéssel a kamatemelést árazza a piac, hiszen a 3 hónapos kincstárjegyek árazása 3, a 12 hónaposaké pedig 10 bázisponttal emelkedett. A kötvényeink esetében a 3 éveseknél 2 bázispontos drágulás történt, az 5 és 10 évesek árazása viszont sorrendben 8 és 3 bázisponttal lentebb került. 

MTI /mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!