3p

Egész napos útkeresés jellemezte a Budapesti Értéktőzsde BUX indexét, a mutató többnyire mínuszban állt, végül 1,19 százalékkal zárt keddi értéke alatt. A vezető részvények közül az OTP bukta a legnagyobbat, a bankpapírok közel 5 százalékkal lettek olcsóbbak. A forint a nap első felében gyengült az euróval szemben, majd délutánra erősödni kezdett.

Egész nap kereste az utat a BUX index, de végül a zárásig sem találta azt meg, keddi értéke környékén hullámzott szinte végig. Délután aztán 1,19 százalékos mínuszban zárt a mutató, főleg az OTP majd 5 százalékos bukásának köszönhetően. A nemzetközi piacokon is bizonytalan volt a hangulat, egyelőre senki sem tudja, mire számítson a recessziótól.

A BUX index délután 11 525 ponton fejezte be a napot, ez 140 ponttal, 1,19 százalékkal maradt el a keddi záróértéktől. A forgalom kifejezetten alacsony volt, a 10 milliárd forintot sem érte el a részvények forgalma a tőzsdén. A vezető papírok vegyesen szerepeltek, főleg a Mol és az OTP bukása húzta le a piacot is. A bankrészvények 4,9 százalékos esés után 2560 forintot értek a nap végén, míg az olajcég 2,64 százalékot bukott, 9405 forint lett a szerdai árfolyam. A Magyar Telekom részvényei 544 forintot értek a nap végén, ez 0,37 százalékkal volt magasabb, mint kedden.

A gyógyszerpapírok javítani tudtak a hét közepén, az Egis árfolyama 0,46 százalékos emelkedés után 10 945 forinton zárt, míg a Richter 25 310 forintos ára 2,06 százalékkal volt magasabb, mint kedden.

A forint reggel Egész napos útkeresés jellemezte a Budapesti Értéktőzsde BUX indexét, a mutató többnyire mínuszban állt, végül 1,19 százalékkal zárt keddi értéke alatt. A vezető részvények közül az OTP bukta a legnagyobbat, a bankpapírok közel 5 százalékkal lettek olcsóbbak.

A forint a nap első felében gyengült az euróval szemben, majd délutánra erősödni kezdett. Napközben 272,50-ig esett a magyar deviza az euróval szemben, délután aztán visszajött 270 alá a forint. Délután nem sokkal a tőzsde zárása után 270,43 forintot kellett adni egy euróért, bár korábban 268,50 környékén is járt a magyar fizetőeszköz.

Amerikában délután fontos inflációs adatok jelentek meg, melyek jobbak lettek a vártnál: a szeptemberi 4,9 százalék után 3,7 százalékos volt októberben a pénzromlás üteme. Ez a legnagyobb havi visszaesés volt 1947 óta az Egyesült Államokban. Nem sokkal a magyar tőzsde zárása előtt jelentették be, hogy a múlt héten 1,6 millió hordóval emelkedtek az olajkészletek a tengerentúlon, ennek hatására rögtön zuhanni is kezdett ismét az olaj ára. Délután 54,44 dollárba került egy hordó nyersolaj a világ árupiacain.

A nemzetközi piacokon is pesszimista hangulat uralkodott a recessziós félelmek miatt. Nyugat-Európában 4 százalék feletti mínuszban voltak a vezető tőzsdék, míg a Wall Streeten 1,5-2 százalék körüli eséssel kezdtek a mutatók délután.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!