A múlt héten véget ért a harmadik negyedév, ez a makroadatokon is meglátszott, ugyanis a szokottnál több adat jelent meg világszerte. Most nem sok jelentős statisztika jelenik meg, ezért inkább a nemzetközi piacokról érkező vállalati hírek, főleg a pénzügyi szektor eseményei lehetnek fontosak.
Hétfőn egyetlen fontos adat sem jelenik meg a nemzetközi piacokon, a KSH is csak a kereskedelmi szálláshelyek forgalmának alakulását közli. Éppen ezért valószínű, hogy a hét első napján még az amerikai mentőcsomag hírei fogják uralni a tőzsdéket.
Kedden reggel a KSH előzetes adatokat közöl az ipari termelés augusztusi alakulásáról, magyar szempontból ez lesz a legfontosabb adat. A hét második napján már a nemzetközi piacokon is beindul az adatdömping. Nagy-Britanniában az ipari termelés alkulását ismerhetik meg a befektetők, míg a német piacon a gyáraknak adott megrendelések alakulása jelenik meg, ami a gazdasági növekedés szempontjából lesz fontos.
A tengerentúlon kedden közlik a Fed legutóbbi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyvét, melyből útmutatást kaphatunk a bank monetáris politikájáról, következtetni lehet majd az első kamatcsökkentés lehetséges időpontjára. Kedd délután Ben Bernanke Fed-elnök is beszédet mond, az ő szavaira a hitelválság miatt is fokozottan figyelnek a befektetők. Szintén a hét második napján közlik az ABC és a Washington Post fogyasztói bizalmi indexének alakulását.
Szerdán közlik az eurozóna második negyedéves növekedési adatinak végleges statisztikáját, az első becslések szerint az első negyedévhez képest 0,7 százalékkal bővült a gazdaság, míg éves szinten 2,1 százalékos lehetett a növekedés. Németországban az ipari termelés augusztusi adatait ismerhetjük meg a hét közepén, míg a tengerentúlon a folyamatban lévő lakásértékesítések száma jelenik meg.
Csütörtökön Londonban fognak történni a legfontosabb események: egyrészt közlik a kereskedelmi mérleg alakulását, másrészt a Bank of England kamatdöntő ülést tart. A brit jegybank esetében egyre gyakrabban hallani lehetséges kamatcsökkentésről, lehet, hogy a hitelválság begyűrűzése miatt a héten csökkentik az 5 százalékos alapkamatot. Szintén csütörtökön közli az Európai Központi Bank szokásos havi jelentését, melyből az eurozóna gazdaságáról kaphatunk képet.
A hét utolsó munkanapján az amerikai kereskedelmi mérleg alakulása lesz a legfontosabb makroadat, a júliusi 62,2 milliárd dolláros hiány után most az augusztusi adatot ismerhetjük meg. Szintén pénteken közlik az importárak alakulását az Egyesült Államokban. Augusztusban havi szinten 3,7 százalékkal csökkentek az importárak, ami főleg az olajár visszaesésnek volt betudható, de az előző év azonos hónapjához képest még mindig 16 százalékkal drágábbak voltak az importtermékek Amerikában.