Várhatóan ismét az olajárak lesznek a középpontban, akárcsak a múlt héten. Emellett a fontosabb vállalati híreket kísérheti fokozott figyelem. A megjelenő makroadatok nagy részétől nem várnak meglepetést a szakemberek, a piacok jórészt beárazták már a várható értékeket. Június első hetében viszont ismét előtérbe kerülhetnek a makrogazdasági adatok, de az még odébb van.
Hétfőn az amerikai és brit piacok zárva lesznek, az Egyesült Államokban ilyenkor tartják a Megemlékezés Napját, míg Londonban tavaszi szabadnapot tartanak. A Magyar Nemzeti Bank hétfőn délután jelenti be a kamatdöntő ülés eredményét. Az elemzői vélemények egyelőre megoszlanak a kamattartás és a 25 bázispontos emelés között, de várhatóan egyiknek sem lenne nagy hatása a részvénypiacra. Egy újabb 25 bázispontos emelés tovább erősítené a forintot, mely a múlt héten három éves csúcson járt.
Kedden a német gazdaság első negyedéves növekedésének végleges adatát közli a statisztikai hivatal, a piac már beárazta az 1,8 százalékos GDP-növekedést a tavalyi negyedik negyedévhez hasonlóan. Az Egyesült Államokban az S&P/Case Shiller lakásár index márciusi alakulását közlik a hét második napján. A szakemberek a februári 12,7 százalékos csökkenés után most 14,1 százalékos visszaesésre számítanak.A fogyasztói bizalom visszaesését szintén beárazta már az amerikai befektetők nagy része: az index az áprilisi 62,3 pontról 61 pontra eshet vissza.
Szerdán Amerikában a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományát jelentik be, mely a várakozások szerint áprilisban 1,1 százalékos csökkenést fog mutatni a márciusi 0,3 százalékos visszaesés után.
Csütörtökön a KSH közli az áprilisi munkanélküliségi adatokat, melyek az elemzők becslései szerint kismértékű visszesést fognak mutatni, a márciusi 8 százalékról 7,9 százalékra csökkenhet a munkanélküliség. Az eurozónában a fogyasztói bizalmi index jelenik meg csütörtökön, míg a tengerentúlon akkor közlik majd az első negyedéves gazdasági növekedés második becslését. Az első jóslatok szerint 0,6 százalékkal nőtt az amerikai gazdaság az év első három hónapjában. Szintén csütörtökön jelenik meg a személyes fogyasztás adata a tengerentúlon, mely jelentősen befolyásolhatja a gazdaság növekedését, az amerikai gazdaság kétharmadát ugyanis a kiskereskedelmi forgalom adja. A növekvő inflációs nyomás és a tartósan magas olajár miatt a szakemberek attól tartanak, hogy visszaesik a kiskereskedelem fogalma.
A hét utolsó napján a KSH a termelői árindex alakulásáról számol be, a becslések szerint áprilisban 6,3 százalékkal emelkedtek a termelői árak az egy évvel korábbihoz képest. Amerikában a Chicagoi beszerzési menedzserindex és a Michigani fogyasztói bizalmi index megjelenésére figyel pénteken a piac.