3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az IMF hétvégi kongresszusán elsősorban nagy szavak voltak, és kevés konkrét lépés. Így pedig a görög helyzet közepette tovább gyengült az euró a dollárral szemben. Érdemi előrelépés híján további dollárerősödés várható, nem kizárt a közeljövőben a 220-as USD/HUF árfolyam sem, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (289,50 – 292,50): Hiába segítette pénteken a 290-es szint alá a lengyel jegybank intervenciója a forintot ma ismét gyengüléssel, 290 fölötti árfolyammal kezdjük a hetet. Marek Belka, lengyel jegybankelnök hivatalosan bejelentette, hogy a lengyel zloty gyengülése ellen a lengyel kormány és az NBP összehangoltan eurót és dollárt adott el (és zlotyt vásárolt). Jelezte továbbá, hogy a jövőre nézve is hasonlóan fognak tenni, ha szükségét látják a beavatkozásnak. Az intervenció eredményeképpen az EUR/PLN árfolyama 4,50-ről 4,38-alá esett, de ma reggel már ismét 4,44-hez közelít a kurzus. A nemzetközi kockázatkerülési hullámmal felvenni a harcot meglehetősen bátor dolog, főleg, hogy nem tudni meddig tart. A lengyel euró/dollár készletek is végesek, szélsőséges esetben elfogyhatnak a tartalékok, és a zloty ugyanolyan gyenge vagy még gyengébb lesz, mint volt, csak a jegybanknak lesz kevesebb tartaléka. De az is lehet, hogy Belkáék már látják az euróválság alagútja végén a pislákoló fényt.

EUR/USD (1,3370 – 1,3470): Rengeteg nyilatkozat látott napvilágot az IMF és a Világbank éves közgyűlésén, hogy mit kellene tenni az eurozóna válságának megoldására. Csakhogy a nyilatkozatok nem fognak segíteni az európai közös devizának, tettek pedig gyakorlatilag nincsenek. Nyilatkozatok szintjén jelenlegi terv szerint úgynevezett tűzfalat húznának az összes eladósodott állam köré, azzal, hogy az EFSF mentőalapot 2000-3000 milliárdos keretösszegre pumpálnák fel. Már az eredeti 440 milliárdos alapot is nehezen, húzódozva ratifikálták az érintett tagállamok, a többszörösen nagyobb összeget feltehetően még nehezebben fogják összedobni. Mindenesetre az idő egyre inkább fogy, beigazolódni látszik, hogy az uniós döntéshozók nem tudnak, vagy nem akarnak preventív módon lépni, majd csak akkor fognak utólag intézkedni, ha a piac kikényszerít egy gyors döntést. Az EUR/USD árfolyama az 1,34 alatti szintekkel barátkozik, érdemi előrelépés híján további dollárerősödés várható, nem kizárt a közeljövőben a 220-as USD/HUF árfolyam sem.

CHF/HUF (236,00 – 239,00): Nyugalom honol a CHF/HUF piacán: 291 körüli EUR/HUF árfolyam + 1,22-es EUR/CHF kurzus 237-238-as frank / forint keresztárfolyamot eredményez.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!