A vártnak megfelelően jelentősen gyengült pénteken a pesti tőzsde vezető indexe, a kedvezőtlen nemzetközi hangulatban 5,5 százalékot bukott a BUX. A vezető részvények kivétel nélkül csak szenvedtek a hét utolsó kereskedési napján, az OTP több mint 10 százalékot veszített értékéből, de a végére a Mol is 6 százalékkal beszakadt.

A gyógyszerrészvények viszonylag olcsón megúszták a pénteki napot, az Egis 1,17 százalékos esés után 10 100 forinton állt meg délután, míg a Richter 27 350 forintig esett, ez 2,67 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtökinél.
A forint egész nap gyengélkedett a devizapiacon, már délelőtt is láthatóak voltak a gyengülés jelei, de akkor még megállt 264 körül az euróval szemben. Délután nem sokkal a tőzsdezárás előtt azonban jött az újabb csapás, ismét meredek gyengülésbe kezdett a magyar fizetőeszköz, a tőzsde zárása után nem sokkal 267,38 forintot kellett adni egy euróért. A dollár árfolyama kicsivel 200 forint alatt volt, mivel az amerikai deviza is meredeken gyengült.
A világ tőzsdéin annak hatására indult meg a zuhanás, hogy csütörtökön az amerikai Szenátus elutasította az autógyártók megmentésére irányuló tervet, ezzel ismét kézzelfogható közelségbe került a General Motors és a Chrysler csődje a tengerentúlon. A hírek szerint végül az autóipari dolgozók szakszervezete, a United Auto Workers hiúsította meg a megállapodást, ugyanis nem egyezett bele abba, hogy a republikánus képviselők akarata szerint csökkentsék a béreket az autógyáraknál.
Péntek délután megjelent néhány fontos makroadat a tengerentúlon, azok azonban nem okoztak jelentős mozgást a piacokon. A kiskereskedelmi forgalom a vártnak megfelelően alakult novemberben, az 1,8 százalékos csökkenés azt jelentette, hogy sorozatban az ötödik negatív hónapot produkálta a kiskereskedelem. A termelői árak a vártnál kicsivel nagyobb mértékben - 2,2 százalékkal - estek vissza a múlt hónapban az Egyesült Államokban.
A BUX-hoz hasonlóan a nemzetközi tőzsdék is nagyot estek pénteken, de mégsem ekkorát, mint mi. Nyugat-Európában a londoni tőzsde FTSE indexe délután 2,78 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 2,49 százalékkal állt csütörtöki záróértéke alatt. A Wall Streeten a vezető indexek gyengüléssel nyitottak magyar idő szerint délután, a Dow az első néhány óra után 1,37 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt, míg a Standard & Poor's 500 1,29 százalékot veszített. A technológiai szektort reprezentáló Nasdaq index viszont kismértékben erősödni tudott, ez kiválóan mutatja, hogy melyik iparág papírjai húzták felfelé a tőzsdét.