A részvénypiac forgalma 18,3 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest. Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője szerint "egyre sötétebb felhők gyűlnek a részvénypiacok felett", bármilyen kontinensről legyen szó, egyre nagyobb az eladói nyomás. A negatív hangulat elérte Magyarországot is. A nap közepéig még valamelyest tartotta magát a piac, de a nap végére elfáradt, és régóta nem látott erős - 18 milliárd forint feletti - forgalom mellett az összes vezető magyar részvény mínuszban zárt. A negatív hangulat a külföldi indexeknek tudható be, valamint annak, hogy a Fed kamatemelését már nem márciusra, hanem szeptemberre valószínűsítik - mondta az üzletkötő.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója az M1 aktuális csatornának nyilatkozva elmondta: a törékeny hangulatban egy rossz amerikai kiskereskedelmi adat miatt masszív esés kezdődött, ami elsodorta az addig egész jó formában lévő magyar piacot is. A szakértő kifejtette: az 1,65 százalékos esés csak fele a külföldi piacokon látottaknak, ám árnyalja a képet, hogy a magyar piac napi mélyponton zárt, ami semmiképpen nem jó jel, valamint, hogy óriási forgalom volt, a szokásos napi forgalom majd háromszorosa értékben cseréltek gazdát a részvények a BÉT-en.
A Mol árfolyama 2,02 százalékkal 13 600 forintra csökkent, az OTP-részvények ára 2,06 százalékkal 6092 forintra esett. A Magyar Telekom 0,25 százalékkal 400 forintra gyengült, a Richter-papírok árfolyama pedig 1,65 százalékkal 5615 forintra csökkent.
A forint árfolyamában egyedül az amerikai dollárral szemben volt jelentősebb elmozdulás kora estig, több mint 2 forintos erősödés után 287,2 forintot ér, egy svájci frankért 287,8, eg euróért pedig 315,3 forintot kellett adni.
Az állampapírok másodpiacán egyedül a 10 éves kötvények hozama emelkedett 5 bázisponttal.
MTI/mfor.hu