Kedden is gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek, így zsinórban ötödik negatív napjukat teljesítették. Most elsősorban a kínai hitelezés visszafogása és a vártnál kisebb dél-koreai gazdasági növekedés erősítette a pesszimista hangulatot. A vezető indexek mindegyike veszített értékéből, a kínai és a tajvani piac lett a nap vesztese.
10 325 pontig esett vissza a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe a keddi kereskedés végére, ez 1,78 százalékkal volt alacsonyabb az egy nappal korábbi értékénél. A hongkongi Hang Seng 2,11 százalékot bukott a kereskedés végére, a Shanghai Composite pedig 2,42 százalékkal esett hétfői értéke alá. Ennél is nagyobbat bukott a tajvani tőzsde, mely végül 3,48 százalékos mínuszban fejezte be a napot, a dél-koreai Kospi pedig 1,97 százalékkal zárt alacsonyabban, mint hétfőn.
Már több mint egy hete aggasztja a befektetőket a kínai monetáris szigorítás gondolata: a távol-keleti ország korlátozni akarja a hitelezést, mivel attól tart, hogy lassan túlfűtötté válik a gazdasága. Mindez első körben azt jelentené, hogy az állam kevesebb hitelt nyújtana a bankoknak. Abban szinte minden szakember egyetért, hogy az elmúlt egy évben elsősorban a hitelek repítették a kínai gazdaságot és a tőzsdét.
További rossz hír, hogy a dél-koreai gazdaság növekedése a negyedik negyedévben 0,2 százalékra lassult, elsősorban a feldolgozóipar, a beruházások és az export nyújtottak a vártnál rosszabb teljesítményt.
Hétfőn a Wall Streeten kismértékben erősödtek a vezető indexek, de ez igazán még korrekciónak sem volt nevezhető a múlt heti negatív hangulat után. A Dow például egész nap egy szűk sávban mozgott, végig pénteki értéke felett, míg végül 0,2 százalékos pluszban fejezte be a napot.
Az olaj ára kedd reggel 75 dollár alá csökkent az ázsiai árupiacokon, elsősorban a tőzsdék gyenge teljesítményének és a dollár erősödésének volt köszönhető a nyersanyag árfolyamának esése.