9932 ponton fejezte be a napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,08 százalékkal volt magasabb a szerdai értékénél. A hongkongi Hang Seng 0,05 százalékkal kapaszkodott feljebb, a Shanghai Composite viszont 0,12 százalékos lecsorgást mutatott. 0,69 százalékos emelkedés volt megfigyelhető a dél-koreai piacon, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,1 százalékkal kúszott tegnapi értéke fölé.
Szerdán tartotta soros kamatdöntő ülését a Fed: az amerikai jegybank szakemberei rekordalacsonyan hagyták az irányadó rátát, azonban a döntés utáni jegyzőkönyvben aggodalmaikat fejezték ki a világ legnagyobb gazdaságával kapcsolatban. A döntéshozók szerint főleg az ingatlanpiacról érkező makroadatok bizonytalanítják el a növekedést, az utóbbi napokban két kiábrándító statisztika is megjelent.
Ázsiában lényegesen jobb adatok jelentek meg csütörtökön: Japánban például az export további emelkedéséről számoltak be, a kereslet növekedése májusban is felfelé húzta a kivitelt.
Ausztráliában a bányaipari cégek teljesítettek jól, miután az ország új miniszterelnöke bejelentette, hogy tárgyalást kezd a szektor képviselőivel az elődje által kivetett különadóról.
A devizapiacokon a dollár kismértékben gyengült a japán jennel szemben, illetve az euró ellenében is. Így a közös európai deviza értéke csütörtök reggel 1,2342-nél volt. Az árupiacokon az olaj árfolyama továbbra sem mozdul jelentősen, több mint 76 dollárba került egy hordó nyersanyag.
Menedzsment Fórum