A társaság konszolidált árbevétele az első kilenc hónapjában 11,057 milliárd forintot tett ki, amely csaknem 20 százalékkal több a bázis összegénél. A növekedés alapvetően a Pannunion Csoport teljesítményének következménye. A közvetlen költségek szintje az árbevétel-növekedés mértékét meghaladóan, 23,5 százalékkal nőtt - az árbevételhez hasonlóan a Pannunion Csoport közvetlen költségeinek, elsősorban az alapanyagárak növekedése miatti emelkedése következtében.
A működési eredmény (EBIT) 470 millió nyereséget mutatott, szemben a bázisidőszakban mért 200 millió forint nyereséggel, amelynek hátterében a Pannunion növekvő árbevétele és fedezet tömege áll. A kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 1,307 milliárd forint volt, 247 millió forinttal több az előző évinél. A tárgyidőszakban 837 millió forint értékcsökkenést számoltak el, 23 millióval kevesebbet az előző évinél.
A pénzügyi műveletek 417 millió forint veszteséggel zárta, ami 313 millióval több a 2009 első három negyed évinél. A pénzügyi eredményre kedvezőtlenül hatott a forint euróval szembeni 7 forintos gyengülése, amelynek negatív eredményhatása megközelíti a 140 millió forintot.
Ugyancsak kedvezőtlenül hatott a pénzügyi eredményre a Synergon részvények árfolyamának közel 200 forintos esése, amely közel 230 millió forintos veszteséget okozott a bázisidőszak 350 milliós pozitív hatásához képest. (A Synergonban közel 15 százalékos részesedése van a PannErgy-nek.)
A szokásos vállalkozási eredmény 53 millió forint nyereség, ami alig több mint fele az előző évi 96 milliónak. A társaságnak rendkívüli eredménye nem keletkezett. Társasági adófizetési kötelezettségként 21 millió forintot számolt el a társaság. A PannErgy részvény a BÉT "A" kategóriájában forog, szerdán 0,1 százalékos emelkedéssel 1001 forinton zárt. Az elmúlt 12 hónap legalacsonyabb árfolyama 712 forint, a legmagasabb 1147 forint volt.
MTI