A társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden közzétett negyedéves jelentésében rámutatott: konszolidált árbevétele 3,531 milliárd forintot tett ki az idei első negyedévben, amely 13,8 százalékkal magasabb az előző év hasonló időszakának értékénél. A növekedés elsődleges oka a Pannunion Csoport teljesítménye volt.
A Pannergy jelentése szerint a vállalat közvetlen költségeinek szintje az árbevétel-növekedés mértékét meghaladóan, 17,6 százalékkal nőtt - az árbevételhez hasonlóan a Pannunion Csoport közvetlen költségeinek növekedésére visszavezethetően. Az értékesítés közvetett költsége 709 millió forintot tett ki az első negyedévben, amely 20,1 százaléka az árbevételnek és 102,3 százaléka a bázisidőszaki értéknek. A csoport teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalói létszáma az előző év végi 586-ról 611 főre változott, főként a Pannunion Csoport létszámbővülése miatt.
Az egyéb ráfordítások és bevételek egyenlege a tárgyidőszakban 61 millió forint ráfordítás, a bázisidőszak 76 milliós ráfordításához képest. A működési eredmény (EBIT) 129 millió forint nyereség volt az idei első három hónapban, a tavalyi 95 millió forinthoz képest, míg a társaság üzleti cash-flow-ja (EBITDA) 404 millió forintot tett ki, ami 21 millió forinttal haladja meg a bázisidőszak értéket.
A Pannergy közleménye szerint az idei első negyedéves értékcsökkenés 275 millió forint volt, ami 13 millió forinttal múlja alul a bázisértéket elsősorban a Pannunion Csoport korábbi évekhez képest konszolidálódó beruházási tevékenysége és a geotermia üzletág egyelőre nem befejezett beruházásai miatt.
A pénzügyi műveletek eredménye 91 millió forint veszteség volt az idei első negyedévben, ami 513 millió forinttal kedvezőbb a 2009. hasonló időszakában mért értéknél. A szokásos vállalkozási eredmény 38 millió forint nyereség volt, ami lényegesen felülmúlja a bázisidőszak 509 millió forintos veszteségét, míg a csoport 9 millió forint értékű társasági adót fizetett ki. A társaságnak rendkívüli eredménye nem keletkezett.
MTI