Péntek reggel tovább gyengült a forint az euróval szemben, majd délelőttre kissé magához tért a magyar deviza. A régión belül még így is jól tartjuk magunkat, hiszen a török líra már 2,5 százalékkal gyengült, de a lengyel zloty is több mint 1 százalékkal értékelődött le az euróval szemben.
Reggel folytatta a csütörtöki gyengülését a forint az euróval szemben, a tőzsdenyitás után rövid időre 264-ig is felrántották a magyar devizát. Délelőttre aztán kicsit erősödtünk, de így is a csütörtök esti árfolyam környékén állt a forint.
Délelőtt tizenegy óra előtt 261,88 forintot kellett adni egy euróért a csütörtök esti 260-261 körüli szint után. A dollár árfolyama nem sokkal korábban 204,86-nál állt, míg a svájci frank 178,44-ig drágult az előző napon tapasztalt 176 körüli szintről. A forint még így is jól tartja magát, hiszen a fejlődő országok devizái közül a török líra például 2,5 százalékot esett reggel az euróval szemben, míg a lengyel zloty 1,1 százalékkal értékelődött le.
A szakemberek szerint elsősorban a régiós devizák csütörtöki gyengélkedése indította meg a forintot is lefelé, a lengyel és a cseh vezetők is arról beszéltek, hogy a jelenlegi helyzetben bizonytalan az eurócsatlakozás várható dátuma, így nem is lehet céldátumot megállapítani. A nyilatkozatok után mindkét ország fizetőeszköze lejtmenetbe kapcsolt, ami a forintot is gyengítette.
A magyar deviza árfolyamában jelentős javulást hozott a hét elején, hogy bejelentették: hazánk 25 milliárd dolláros hitelkeretet kap az IMF-től, az EU-tól és a Világbanktól. A forint akkor jött vissza 260 alá a múlt héten elért 286-os csúcs után az euróval szemben. A hitelkeret bejelentése után a bizalom helyreállni látszik a magyar gazdaság iránt, ez látszik az állampapírpiacon is. Az azonban továbbra is probléma, hogy a külföldi befektetők sorra vonják ki pénzüket a régióból, a biztonságosabb nyugat-európai országokba és az Egyesült Államokba viszik befektetéseiket.