A múlt héten kitört tőzsdepánik következményei várhatóan csak lassan fognak lecsengeni, ráadásul makroadatokkal sem leszünk ellátva a héten, így minden adott lesz ahhoz, hogy az amerikai kormány megmentési terve befolyásolja a befektetőket. Mindez egészen péntekig tarthat, akkor ugyanis több fontos statisztika is megjelenik az Egyesült Államokban, melyek mozgást hozhatnak a piacra.
Hétfőn az egyetlen jelentős esemény Jean-Claude Trichet EKB-elnök beszéde lesz, az európai jegybank vezetőjére mindig odafigyel a piac. Trichet várhatóan a múlt heti tőzsdeválságról fog beszélni, illetve arról, hogy az EKB milyen lépéseket tervez még annak érdekében, hogy a kontinens bankjai ne menjenek csődbe.
Kedden sem lesz sokkal izgalmasabb napunk. Délelőtt az eurozónából az ipari megrendelések júliusi adata várható, míg a tengerentúlon a lakáspiaccal kapcsolatos statisztikákat érdemes kiemelni. A lakásárindex júliusi alakulását magyar idő szerint délután négykor közlik az amerikai hatóságok, júniusban stagnáltak a lakásárak a tengerentúlon. Kedden este közlik az ABC és a Washington Post közös fogyasztói bizalmi indexének alakulását Amerikában, a múlt hónapban 0.41 ponton állt az index.
Szerdán Németországban az Ifo üzleti hangulatindexre és az üzleti szereplők várakozásaira vonatkozó adatokat ismerhetik meg a befektetők. Az üzleti hangulat 94,8 ponton állt a múlt hónapban, míg a várakozások 87 pontot mutattak augusztusban. Amerikában a hét közepén Ben Bernanke Fed-elnök beszédére lesz érdemes figyelni, mivel a jegybank vezetője a kormánnyal közösen dolgozza ki a bankok megmentésére irányuló tervet, így a szavai most az átlagosnál is nagyobb hangsúlyt kaphatnak. Szintén szerdán közlik a folyamatban lévő lakásértékesek augusztusi alakulását. Júliusban 5 millió lakás eladása volt folyamatban, ez havi szinten 3,1 százalékos emelkedést jelentett.
Csütörtökön további adatok látnak napvilágot az amerikai lakáspiacról: az újlakás-értékesítések augusztusi adatára figyelnek a befektetők. Júliusban 515 ezer új lakást adtak el, ez havi szinten 2,4 százalékos emelkedés volt. Szintén csütörtökön közlik a tartós fogyasztási sikkek megrendelésállományának alakulását, mely a gazdasági növekedés szempontjából lehet fontos. Júliusban 1,3 százalékkal nőtt a megrendelések állománya júniushoz képest, a szállítmányozás kiszűrésével 0,7 százalékos volt a bővülés.
Pénteken több fontos adat is megjelenik Amerikában, de azok közül is kiemelkedik a második negyedéves gazdasági növekedés statisztikája. Az első becslések 1,9 százalékos növekedésről szóltak, majd ezt 3,3 százalékra módosították. Most megtudhatjuk a végleges adatokat, hogy mennyivel is nőtt az amerikai gazdaság a második negyedévben. Szintén pénteken közlik az átlagosan elköltött pénz mennyiségének alakulását a második negyedévben, illetve az átlagos fogyasztói kosár árváltozását. A Reuters és a Michigani egyetem a hét utolsó napján hozza nyilvánosságra fogyasztói bizalmi indexét, mely legutóbb 63 ponton állt.