Alacsony forgalom mellett a végén mínuszba esett a BUX index, a vezető részvények mindegyike pénteki értéke alatt zárta a napot. Főleg az OTP és a Richter bukása volt jelentős, a hirtelen fordulás részben az alacsony forgalomnak tudható be, ugyanis ilyenkor kisebb összeggel is jelentősen lehet befolyásolni az árfolyamokat.
A BUX index végül 11 792 ponton zárt, ez 1,58 százalékkal volt alacsonyabb, mint a pénteki záróérték. A közel 200 pontos esés mellé alig több mint 10 milliárd forintos forgalom társult. A vezető részvények közül egyik sem úszta meg a napot gyengülés nélkül. Az OTP 1,39 százalékos esés után 2761 forintba került a záráskor, míg a Mol 9335 forintos árfolyama 0,16 százalékkal volt alacsonyabb, mint a múlt hét végén. 0,54 százalékot veszített értékéből a Magyar Telekom, a távközlési cég papírjai 552 forintba kerültek a végén.
Felemás napot tudhatnak maguk mögött a gyógyszergyártók, ugyanis az Egis megúszta 0,25 százalékos eséssel, a Richter-részvények viszont 4 százalékos bukás után 26 250 forinton álltak meg.
A forint a nap első felében stabilan tartotta magát, sőt közvetlenül a nyitás után még erősödni is tudott péntekhez képest. Délután aztán gyengülésnek indult a magyar deviza az euróval szemben, a tőzsdezárás után 267,49 forintot kellett adni egy euróért, ami jelentősen gyengébb, mint a pénteki 266 körüli árfolyam. A dollár ára 195,02 forint volt, ami azt mutatja, hogy az amerikai deviza tovább gyengült az euróval szemben, délután 1,3691-nél állt az euró/dollár árfolyam.
A nemzetközi piacokon viszonylag kevés makroadat jelent meg hétfőn, Amerikában közölték a New York-i körzet feldolgozóipari teljesítményét, illetve az ipar novemberi teljesítményét. Mindkét adat jobb lett, mint amire az elemzők számítottak, de az amerikai ipar termelésének 0,6 százalékos csökkenése negatívan hatott a tőzsdékre is.
A fenti adatnak köszönhetően a nemzetközi részvénypiacok is visszaestek délutánra, a pozitív nyitás után már szinte minden jelentős mutató a negatív oldalon állt. Nyugat-Európában a londoni tőzsde FTSE indexe 0,08 százalékkal esett pénteki értékéhez képest, a frankfurti DAX viszont még mindig 0,26 százalékos pluszban volt a magyar tőzsde zárása után.
A tengerentúlon erősödéssel kezdtek a Wall Street vezető indexei, azonban az újabb gyenge makroadat hatására hamar lefelé indultak, néhány óra után a Dow már 0,64 százalékos mínuszban volt, a S&P 500 pedig 0,9 százalékkal állt pénteki értéke alatt. Különösen gyengén szerepelt a nyitás után a technológiai szektor a tengerentúlon, a Nasdaq index 2,19 százalékkal gyengült néhány óra alatt.