A befektetők örömmel fogadták, hogy a kormány feltőkésíti az amerikai bankokat, azonban az elmúlt napok meredek emelkedése után kivették az eddigi profitjukat, mielőtt újra a vételek felé fordulnának. A hitelválság enyhülésével felerősödtek a recessziós félelmek, ennek köszönhetően az olaj ára ismét 80 dollár alá zuhant, a közeljövőben ismét a makroadatok kerülhetnek előtérbe.
A Dow Jones index 9311 ponton zárt, ez 0,82 százalékkal maradt el a hétfői értéktől, de a többi mutató is visszaesett. A Standard & Poor's 0,53 százalékkal gyengült a kereskedés végére, míg a Nasdaq 3,54 százalékot esett.
A Dow és az S&P zuhanását a bankrészvények erősödése mérsékelte, a Nasdaq jóval nagyobb eséséből viszont az látszik, hogy a technológiai cégek szerepeltek gyengén. A bankok annak köszönhetően tudtak javítani, hogy a kormány bejelentette: a korábban elfogadott 700 milliárd dolláros mentőcsomagon belül 250 milliárdból kisebbségi tulajdonrészt vesz a pénzintézetekben, azaz feltőkésíti őket.
A nyitáskor a Dow még 400 pontos emelkedéssel kezdett, majd onnan esett vissza a kereskedés végére, mivel egyre több borúlátó vélemény jelent meg az amerikai gazdaság állapotáról. Az utóbbi hetekben a makrogazdasági adatok kicsit háttérbe szorultak a hitelválság miatti pániknak köszönhetően, a következő néhány napban, ahogy fokozatosan nyugszanak meg a piacok, ismét egyre nagyobb figyelem hárulhat a gazdaság állapotára.
Az elemzők többsége továbbra is volatilis kereskedésre sazámít, nem feltétlenül értenek egyet azzal, hogy már elérte a mélypontot a piac. A szakemberek arra számítanak, hogy a kormány terve csak fokozatosan fogja megnyugtatni a pénzügyi piacokat, a bankközi hitelezés sem fog pillanatok alatt helyreállni. Éppen ezért a következő hetekben további kilengések jöhetnek a piacon.
A kormány tervében szerpelő bankok többsége javítani tudott szerdán. A Citigroup 18 százalékkal ugrott meg, míg a Bank of America 16 százalékkal lett drágább. A JP Morgan viszont 3,1 százalékos gyengülést produkált. A technológiai cégek gyenge teljesítménye jórészt az Intelnek volt köszönhető, mely 6,2 százalékot bukott negyedéves eredményeinek közlése előtt. Az eredmények a zárás után jelentek meg, megfeleltek az elemzői várakozásoknak annak ellenére, hogy a cég korábban attól tartott, hogy a hitelválság miatt visszaeshet az eredmény.
Az olaj világpiaci ára ismét lefelé indult a recessziós félelmek miatt. Az elemzők arra számítanak, hogy ha a tervek szerint lassul a gazdaság, akkor csökkenni fog a kereslet a nyersanyag iránt. A kereskedés végén 78,63 dollárba került egy hordó nyersolaj, ez 2,56 dollárral maradt el a hétfői árfolyamtól.