3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kezdetben az ukrán helyzet, majd leminősítések és végül egy csalódást keltő OTP gyorsjelentés eredményezték, hogy immár harmadik hete alacsonyabban zárjon a BUX index - olvasható a Raiffeisen Bank heti elemzésében.

Emelkedtek a fogyasztói árak

"Várakozásaink szerint le kell mondanunk a konkrétan 0 százalékos inflációról" - vélik a Raiffeisen elemzői. Jövő héten teszi közzé a KSH a februári számokat, amik számításaink szerint a januári 0 százalékról emelkedést fognak mutatni, miután kiesik a bázisból az első háztartási energiaár-csökkentés hatásának nagyja.

Az év hátralévő részében már fokozatosan emelkedő inflációval számolnak, ahogy később esnek ki a második és harmadik körös hatósági árcsökkentések. Az év végére pedig az MNB inflációs céljának (3 százalék) közelébe kerülhet a fogyasztói áremelkedés. Mindebben azzal a feltételezéssel élnek egyelőre a bank szakemberei, hogy nem lesz negyedik lépés, de ezt ezzel nem akarják kizárni. A visszaemelkedő inflációs környezet a hullámzó tőkepiaci környezet mellett már kevés teret enged az MNB-nek - vélhetően ezért is gondolta már két tag legutóbb, hogy nem kéne tovább csökkenteni.

1,5 éves mélyponton a BUX

Folytatódott a negatív hangulat a hazai piacon. Kezdetben az ukrán helyzet, majd leminősítések és végül egy csalódást keltő OTP gyorsjelentés eredményezték, hogy immár harmadik hete alacsonyabban zárjon a BUX index. Végül 2012 július óta nem látott alacsony zárószintet produkált, de szerencsére a forgalom második hete gyengült. A csökkenésben első sorban a 17 000 pont nyújt erős támaszt, ami után a 16 500 pont következhet.

Az OTP először ukrán helyzetre adott reakcióban 2012 szeptembere óta nem látott mélypontokat érintett, de innen hamar magára talált és járt 4000 forint felett is. Mindehhez a júliusi zuhanás óta nem látott forgalom párosult. Sajnos a 4. negyedéves gyorsjelentés csalódást okozott, aminek következtében 2012 augusztus óta nem látott alacsony szinteken zárta a hetet.

A MOL folytatta csökkenő trendjét, de sikerült 4 hét után számottevő emelkedést összehozni. Ehhez azonban gyenge forgalom párosult, alig a negyedéves átlagnak megfelelő. Cél még mindig a 14 000 forintmeghaladása, míg támaszt a 13 000 forint és a 12 700 forint nyújt.

Három hét oldalazás után a Richter újabb katasztrofális hetet tudhat maga mögött. A részvény 3600 forinton zárt, amivel a teljes 4. negyedévi emelkedést visszaadta. A csökkenéshez erős forgalom társult, így nem kizárható, hogy még olcsóbb árszinteket is meglátogat.

A Magyar Telekom negyedik hete az 50hmá-val (328) küzd. A forgalom lassan visszatér a január (eseménytelen) átlaghoz. Cél még mindig a 340 forint meghaladása heti szinten, ami a 350 forint követhet. Támaszt a 320/315 forint nyújt, de végső támaszt a 300 forint képvisel még mindig.

A gyorsjelentési szezon lezárult a nagypapírok jelentésével, így az elkövetkezendő hetekben a friss adatok beárazása után konszolidáció következhet. Nemzetközi viszonylatban továbbra is olcsónak minősül a hazai piac, így némileg bízhatunk a külföldi tőke árfelhajtó erejében.

(Forrás: Raiffeisen)

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!