Az utóbbi napokban már látszott, hogy kezd kimerülni az emelkedés a Budapesti Értéktőzsdén, végül szerdán ide is ért a negatív korrekció. A BUX index egész nap keddi értéke alatt tartózkodott, a végén több mint 2 százalékos mínuszban zárt a mutató. A legnagyobb vesztes az OTP és a Magyar Telekom lett, a bankpapírok a Morgan Stanley leminősítésének köszönhetően zuhantak.
A BUX index délután 14 400 ponton zárt, ez 2,33 százalékkal maradt el a keddi záróértéktől. A forgalom szokás szerint 20-25 milliárd forint volt a részvénypiacon. A vezető papírok közül a Mol és az OTP főleg a szerda reggeli leminősítéseket érezték meg. Az olajcéget a UBS minősítette le semlegesre a korábbi vételről, a nap végén 12 945 forintot értek a Mol-papírok, ez 0,27 százalékos esés keddhez képest. A mínusz csak azért lett ilyen mérsékelt, mert a zárás előtt közvetlenül felrántották az árfolyamot. Az OTP-re nézve a Morgan Stanley fogalmazott meg pesszimista előrejelzést: az elemzők szerint legrosszabb esetben akár 600 forintig is eshet a magyar bank árfolyama, a célár viszont 2600 forint egyelőre. Az OTP a nap végére 6,14 százalékot bukott, 3440 forintért cseréltek gazdát a cég részvényei. 4,37 százalékot bukott a Magyar Telekom, mely 635 forintig esett vissza délutánra.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszeripari részvények a szerdai kereskedés során. Az Egis 1,35 százalékot bukott, így 11 000 forinton zárt, a Richter viszont meg tudta őrizni 29 000 forintos árfolyamát. A kispapírok közül ismét meglepően jól szerepelt a Fotex, mellyel kapcsolatban megjelentek olyan hírek, hogy kivezetnék a piacról. A vállalat részvényei 6,11 százalékkal drágultak a nap végére.
A forint egész nap 255-260 között hullámzott, a 260-as szintet nem lépte át az árfolyam. Délután nem sokkal a tőzsdezárás után 258,21-nél állt a forint az euróval szemben, míg a dollárért 197,94 forintot kellett adni fél ötkor.
A nemzetközi piacokon a befektetők többsége már egy esetleges év végi rallyra várva veszi a részvényeket, itthon azonban ennek még nyoma sincs. Európában is mínuszban voltak egész nap a vezető tőzsdék, a kontinensen még mindig a gyenge vállalati kilátások mozgatják lefelé az árfolyamokat.
Amerikában délután újabb negatív makroadat jelent meg: a várt 100 ezer helyett 157 ezer álláshely szűnt meg októberben a versenyszférában. Ez nem túl jó előjel a pénteken megjelenő munkanélküliségi adat előtt, az elemzők arra számítanak, hogy tovább fog emelkedni az amerikai munkanélküliség. A gazdaságra is negatív hatással lehet az, hogy egyre többen veszítik el állásukat az Egyesült Államokban, az amerikai gazdasági aktivitás mintegy kétharmadát ugyanis a belső fogyasztás adja.