Az amerikai piacok csütörtöki zuhanása után elvileg arra lehetett számítani, hogy péntek reggel eséssel nyit majd a BUX, azonban a mutató komoly szárnyalással kezdett. A nap második felére aztán kicsit visszavett az erősödésből a BUX, de még így is csütörtöki értéke felett zárta a napot. A forint a délelőtti erősödés után a nap második felében tartotta magát előző napi értéke környékén.
A BUX végül 10 909 ponton fejezte be a hetet, ez 0,73 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A részvényforgalom alacsony volt pénteken, a nap végére alig érte el a 10 milliárd forintot. A vezető papírok közül az OTP 0,43 százalékos drágulás után 2330 forintot ért a nap végén, míg a Mol 8790 forintos ára 0,4 százalékkal volt magasabb, mint egy nappal korábban. 1,92 százalékkal erősödött a végére a Magyar Telekom, mely 531 forinton fejezte be a napot.
A gyógyszeripari részvények vegyes teljesítményt nyújtottak a hét végén. Az Egis 1,82 százalékos gyengülés után 10 500 forintba került, a Richter viszont 24 500 forintig tudott felkapaszkodni, ami 1,03 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki árfolyam.
A forint reggel az első órákban még gyengült az euróval szemben, majd délelőttre a globális kockázatvállalási hajlandóság emelkedésével összhangban a magyar deviza is erősödésnek indult a piacon. Egészen 266-ig kapaszkodott fel a forint, majd délután a tőzsde zárása után 268,32 forintot kellett adni egy euróért. A dollár ára 213,58 forint volt, míg a svájci frank 174,56 forintot ért délután.
További hír a magyar piacról, hogy a PSZÁF a tíznapos felfüggesztés után hétfőtől engedélyezte az ingatlanalapok többségének működését. A felfüggesztésre azért volt szükség november elején, mert októberben tömegesen vonták ki a tőkét néhány alapból, a tíz nap alatt sikerült elérni, hogy módosuljon a Tőkepiaci törvény, így biztonságosabb lesz az alapok működése.
A nemzetközi piacokon a recessziós félelmek után csütörtökön az autógyártók esetleges megmentése, illetve a Citigroup eladásáról szóló hírek mozgatták a kereskedést. A Kongresszus továbbra sem tud megegyezni az autógyáraknak nyújtandó mentőcsomagról, úgy tűnik, hogy ez majd a januárban hatályba lépő új kormányra marad. Addig pedig csak imádkozni lehet, hogy a General Motors ne jelentsen csődöt.
Az olaj ára péntek reggelre Ázsiában hároméves mélypontra esett vissza, 49 dollár alatt volt egy hordó nyersanyag árfolyama. Napközben aztán átmenetileg ismét az 50 dolláros határ fölé ugrott az ár, de délután a tőzsdezárás után már 49,02 dolláron állt megint.