EUR/HUF (275,50 – 279,00)
Régen lehetett írni a forint árfolyamáról olyat, hogy visszagyengült a kurzus 278 közelébe, pedig tegnap ez történt. Szerdán, késő délelőtt volt ugyanis olyan időszak, amikor 276 alatt kereskedtek az euróforinttal, majd jött az amerikai kereskedési időszak, ami egy kis korrekciót hozott. Nem történt egyéb, csak megállt a dollár gyengülése, sőt ma reggelre már a dollár is korrekcióba kezdett az euróval szemben. A tegnap beharangozott román kamatdöntés meglepetést hozott: nem sikerült csökkenteni az alapkamatot, így maradt az irányadó ráta 6,25 százalékon. A Román Jegybank a júliusban meglépett 5 százalékos ÁFA-emelés inflációs hatása miatt nem mert csökkenteni. A lengyelek sem változtattak a kamatszinten, a jegybank illetékesei szerint a régió legbiztatóbb állapotban lévő gazdasága törékeny állapotban van: a növekedés bizonytalansága ellensúlyozza, az infláció emelkedését. Ezektől függetlenül a lengyelek lehetnek az elsők a régióban, akik kamatot emelhetnek, és ez talán még az idén bekövetkezik. A mai nap árfolyamalakulásait leginkább az ír AIB bank újabb esetleges állami tőkeemelésének piaci fogadtatása befolyásolhatja, és persze az amerikai adatdömping is a kereskedők fókuszában lesz.
EUR/USD (1,3550 – 1,3650)
Az új amerikai exportstratégia lesz a munkanélküliség leszorításának az eszköze. Az amerikai kormányzat állások millióit szeretné megteremteni a kivitel 5-10 éven belüli duplázásával, amihez elengedhetetlen szerepe van a gyenge dollárnak. És nem mellékesen drágább jüan is szükséges lenne. Az USA kongresszusa épp mostanában készül a kínai importcikkekre vámot kivetni, ezzel próbálnak Kínára nyomást gyakorolni, hogy erősítsék a renminbit. Azt még nem tudjuk, hogy a novemberi FED ülésen bejelentik-e a "quantitative easing 2.0"-t, de az biztos, hogy szerepe lesz benne a mai adatoknak is. A GDP, heti munkanélküliségi adatok, chicagoi PMI, privát szektor fogyasztási statisztikája fog irányt adni. A várakozások szinte az összes mutatónál stagnálást jósolnak, így könnyen lehet, hogy az EUR/USD árfolyam sem fog sokat változni. Ha rossz számok érkeznek, akkor viszont jöhet a 200-as USD/HUF árfolyamszint megközelítése.
CHF/HUF (208,00 – 210,25)
Az arany mellett a frank az ahová menekül a kockázatkerülő tőke. A dollár a már említett okok miatt, a jen pedig az esetleges újabb jegybanki intervenciók miatt "veszélyesebb mentsvár". Szerencsére nem erősödik nagymértékben a svájci fizetőeszköz az euróval szemben, így egyelőre nem gyengült a forint sem a 210-es "lélektani határ" fölé.
mfor.hu