Ha egy ellenállás- vagy támaszszintről a piac úgy gondolja, hogy az azt elérő árfolyamnak semmi keresnivalója ott, akkor az eladók (vagy vevők) vad rohamot indítanak, amivel a kritikus pontról el tudják mozdítani az árfolyamot az ellenkező irányba. Ez a gyertya-diagrammon úgy jelenik meg, hogy egy szép nagy „kanóc” keletkezik az adott napot (órát, percet stb.) jelölő gyertya alján vagy tetején.
CHF/HUF napi:
A svájci frank mostani 220 forintos kurzusa ennyiből más, mint a három héttel ezelőtt tett látogatása ezen az árszinten. Egyáltalán nem éreztek az eladók olyan késztetést, hogy eladjanak frankot forint ellenében, mert nagyon drágának tartják. Ez úgy ölt testet a chart-on, hogy mindenféle kanóc nélkül, gyakorlatilag napi csúcsán zárt az árfolyam, ami az emelkedés folytatását szokta jelenteni.
EUR/HUF napi:
Az emelkedés irányába ható tényező továbbá a forint eddigi relatíve stabil helyzetének megbillenése is. Miközben a svájci frank az euró ellenében töretlenül erősödik, a forint is irányt váltott és egy erőteljes mozdulattal visszapattant a 200 napos mozgóátlaga fölé. Mindebből nem nehéz kitalálni, hogy ha fennmarad a két deviza említett árfolyamtrendje, akkor könnyen összejön a svájci frank/forint keresztárfolyamban egy eddig nem látott árfolyamcsúcs.
Tőzsdeklub - Gede Balázs
| Hírlevél feliratkozás |