Szinte kivétel nélkül erősödtek csütörtök reggel a vezető ázsiai részvényindexek, különösen a tokiói piacon volt pozitív a hangulat a jen gyengülése miatt. Az csak erősítette az optimizmust, hogy a Fed szerda este megjelent Bézs könyvében óvatosan ugyan, de pozitív véleményeket fogalmazott meg az amerikai gazdasággal kapcsolatban.
9977 ponton fejezte be a kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 3,84 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértékénél. A hongkongi Hang Seng 1,05 százalékot tudott javítani, a kínai Shanghai Composite pedig 0,12 százalékos lecsorgást mutatott. 1,47 százalékkal erősödött a nap második felére a dél-koreai Kospi , a tajvani piacon pedig minimális pozitív elmozdulás volt megfigyelhető.
Elsősorban a gyenge jen segítette feljebb a piacokat, ennek volt köszönhető, hogy a tokiói tőzsde vezette az emelkedést. A japán deviza gyengülése elsősorban az ország exportőrei számára jó hír, csütörtök reggel 87,85 jent kellett adni egy dollárért. A fentiek miatt elsősorban a kivitelre termelő cégek, mint például a Nissan és a Canon részvényei erősödtek jelentősen Tokióban. A jen gyengülése egyébként annak volt betudható, hogy olyan pletykák jelentek meg a piacon, melyek szerint a japán kormány szükség esetén mesterségesen is képes beavatkozni, ha túl erős lenne a deviza.
Folytatódott a nyersanyagok szárnyalása: az arany unciánként 1220 dollárig drágult, az olaj pedig 77 dollár körül forgott hordónként.
A jelek szerint már csak rossz emlék a múlt heti pánik a Dubai World csődje miatt, a piacok gyorsan talpra álltak. Ez annak köszönhető, hogy továbbra is rengeteg az olcsó pénz a tőzsdéken, így a befektetők még mindig hajlandók a kockázatosabb eszközökbe is fektetni.
A hangulatot javította egy vállalati hír is: állítólag a francia Peugeot-Citroen megvenni a Mitsubishi részvényeinek 30-50 százalékát. A hír hatására a negyedik legnagyobb japán autógyár árfolyama 18 százalékkal ugrott meg.
Amerikában a Fed is óvatosan bizakodó: a szerdán megjelent Bézs könyvében a jegybank arról számolt be, hogy októberhez képest javult a hangulat. A jegybank szerint az emberek lassan ugyan, de növelik költekezésüket, a munkaerőpiac és az ingatlanszektor azonban továbbra is gyenge.