3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A régiós devizáktól való elszakadás sajnos komoly figyelmeztető jel, arra, hogy a forint szép lassan egy másik ligába készül átigazolni - vélekednek a Commerzbank elemzői.

EUR/HUF (299,00 – 302,00): Tegnap délután tovább enyhült az euróra nehezedő globális nyomás, szeptember elején volt utoljára 1,42 közelében az EUR/USD árfolyama. A dollár esése a feltörekvő devizák között erősödést okozott, de ebből a körből a forint kimaradt a korábban már említett leminősítési várakozások miatt. Összehasonlítva a térségbeli devizákkal a forint masszív alulteljesítést tud felmutatni. A CZK/HUF árfolyama a 12,10 körüli értékével történelmi rekordon van, (érdekesség, hogy a devizapár közel tizenkilenc éves létezése óta a forint 300 százalékot gyengült a koronához képest, 1993-ban ugyanis még 3,5 körül volt az átváltási árfolyam.) de a zlotyval, illetve a lejjel szemben is rég nem látott szinteken tanyáznak a forint keresztárfolyamok. A régiós devizáktól való elszakadás sajnos komoly figyelmeztető jel, arra, hogy a forint szép lassan egy másik ligába készül átigazolni. Ha bekövetkezik a bóvli kategóriába sorolás, akkor a hazai fizetőeszköz értéke tovább veszíthet a RON, PLN, CZK-val szemben, nem beszélve az EUR és az USD keresztárfolyamokról, ahol még szembetűnőbb lehet a változás.

EUR/USD (1,4100 – 1,4220): A pénzintézetek feltőkésítésének híre beindította a részvényvásárlók fantáziáját és a részvénypiacokon komoly emelkedés bontakozott ki. Elsőként most is a bankszektor papírjainak az árfolyamát húzták zsinóron felfelé. A bankpapírok egyszerűen túlzottan alulértékeltek, ha egy befektető már nem számít további szakadásra. Márpedig a tegnap hajnali EU döntéscsomagnak az a legnagyobb hozadéka, hogy elhessegette az Unió összeomlásával, csődjével kapcsolatos félelmeket. Az EU megállapodást az amerikai elnök is üdvözölte, Barack Obama szerint a megegyezés fontos lépés az adósságkrízis megoldása felé. A jövő héten, csütörtökön, illetve pénteken rendezik meg a G20-ak találkozóját, ahol Nicolas Sarkozy elmondása szerint Kína szoros együttműködést fog tanúsítani a többi résztvevővel annak érdekében, hogy az IMF alap keretösszegét érdemben meg tudják emelni. Amennyiben nem érkeznek váratlan hírek a nap folyamán, akkor az EUR/USD árfolyama 1,41-1,42 között maradhat, az USD/HUF kurzusa – a forint mozgásának függvényében – 210-214 környékén valószínűsíthető.

CHF/HUF (244,00 – 247,50): Ma reggelig sem gyengült számottevően talált a frank az euróval szemben, valamivel 1,22 felett stagnál az EUR/CHF árfolyama. A CHF/HUF árfolyama viszont emelkedik 244-ről 246 felé a 300 körüli euro árfolyam eredményeképp.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!