A BUX index 14,3 milliárd forintos forgalomban 1,6 százalékkal zárt a keddi értéke felett, 18 387 ponton. A vezető részvények azonban felemás teljesítmény nyújtottak, hiszen például a gyógyszeripari papírok esetében ma is az eladók voltak túlsúlyban a piacon. A Richter 0,27 százalékos csökkenés után 3620 forinton zárt, míg a szektortárs, Egis esetében 0,79 százalékkal 19 900 forintra csökkent az árfolyam.
Ellenben a Mol és az OTP kirobbanó formában volt ma. Az olajipari társaság esetében ráadásul ritkán látott forgalom mutatkozott, hiszen 6 milliárd forint értékben kötöttek ma üzletet a részvényekkel. Az árfolyam pedig 3,54 százalékos emelkedés után 16 670 forinton állt meg a nap végén. Az emelkedés már egyébként a reggeli órákban elkezdődött, miután a cég bejelentette, hogy a csoporthoz tartozó Emona Investment Kft. a mai napon ajánlatot tett a Magnolia kötvényekre.
Szintén jó napot zárt az OTP is, melynek árfolyam-emelkedését Matolcsy délutáni sajtótájékoztatója sem tört meg, bár jelentősebben nem "lökött" az áron. Bejelentették ugyanis, hogy 2014 év végéig 2000 milliárd forintos kerettel folytatódik a Növekedési Hitel Program. 1,78 százalékos emelkedés után 4325 forinton zárták a napot a bankpapírok. A Magyar Telekom sem panaszkodhat ugyanakkor, hiszen a 319 forintos záróár 0,94 százalékos erősödésnek köszönhető.
A devizapiacon csak szerény mozgás volt megfigyelhető, még Matolcsy bejelentésére is alig 50 filléres elmozdulás volt az euró/forint árfolyamban. A tőzsdezárás idején 299,6 forintot kellett adni egy euróért, egy amerikai dollár 225,2, egy svájci frank pedig 241,96 forintot ért a bankközi piacon.
Az állampapírok másodpiacán szinte megismétlődött a keddi nap, hiszen a rövidebb futamidők esetében minimális, 1-3 bázispontos elmozdulás volt, ugyanakkor a hosszabb futamidőkön jelentősebb. A 10 éves kötvények árazása 17 bázisponttal ismét lejjebb került, az 5 éves kötvénynél pedig 6 bázispontos mérséklődés történt.
mfor.hu