A jelek szerint nem tud véget vetni negatív szériájának Ázsia: szerda reggel is többnyire gyengültek a vezető indexek, ezzel zsinórban nyolcadik napon sem tudtak felfelé kormányozni a befektetők. A legrosszabb hírek továbbra is Kínából érkeznek: állítólag a kormány visszafogná a gazdasági növekedést, hogy így kerülje el a gazdaság túlhevülését.
10 252 ponton zárt szerda reggel a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,71 százalékkal volt alacsonyabb a keddi értéknél. A hongkongi Hang Seng 0,12 százalékkal esett vissza, a Shanghai Composite pedig 0,66 százalékot bukott. 0,72 százalékkal zárt előző napi szintje alatt a dél-koreai Kospi, a tajvani piacon pedig mintegy fél százalékos volt a visszaesés.
A kínai gazdaságból hetek óta érkeznek a hírek arról, hogy szigorítják a hitelezést a gazdaság túlfűtöttsége miatt. Szerdán a legtöbb kínai bank már a korábbinál szigorúbb feltételekkel helyezett ki új hiteleket, miután az ország hatóságai ezt írták elő. Ezzel várhatóan visszaesik a korábbi masszív gazdasági növekedés, illetve a tőzsdék is megszenvedhetik az olcsó pénz fokozatos kivonulását.
Az elemzők szerint elsősorban a kínai monetáris szigorítás miatt negatív a hangulat jelenleg a világ tőzsdéin, Ázsia teljesítményére is ez nyomta rá a bélyegét az utóbbi napokban. Emellett Barack Obama amerikai elnök múlt héten bejelentett terve borzolta a kedélyeket: Obama közölte, hogy szembe száll a bankokkal, a korábbinál szigorúbban szabályozza működésüket.
A Fed a napokban tartja esedékes kamatdöntő ülését, a befektetők nagy többsége szerint a kamat jelenlegi szinten tartását fogja bejelenteni szerda este az amerikai jegybank. A piac inkább a döntés utáni kommentárokra figyel kiemelten, próbálnak minél többet kiolvasni a Fed-döntéshozók szavaiból a kamatemelések lehetséges időpontjáról.
Az olaj ára kicsit változott csak szerda reggel: az ázsiai árupiacokon felfelé indult a nyersanyag jegyzése, ismét megközelítette a 75 dolláros szintet hordónként.