Mivel az amerikai indexek tegnap is erősödtek, ezért elképzelhető, hogy a BUX is folytatni tudja emelkedését, azonban az MTI által megkérdezett elemzők bizonytalanok a mai kereskedés irányát illetően. Elképzelhető egy kisebb korrekció is a tegnapi meglódulás után, de vélhetően az is csak néhány óráig tartana reggel.
Vaszkó Szabolcs, az Erste brókere úgy véli, hogy vállalati- és makrohírek hiányában ma a nap első felében lefelé mehetünk. Délután az befolyásolhatja a kereskedés irányát, hogy az amerikai piacok hogy reagálnak majd a Merrill Lynch vártnál gyengébb eredményeire, melyeket a tegnapi tőzsdezárás után közöltek.
Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője bizonytalan hangulatra számít, mivel az amerikai piacok emelkedése az optimista hangulatot támogathatja, a Merrill gyenge eredménye viszont elkedvetlenítheti a befektetőket. Éppen ezért a szakember arra számít, hogy ma nem lesz magas forgalom a BÉT-en.
Az olaj ára tovább esett, ugyanakkor a zárás után a Merrill Lynch, a Google és a Microsoft is közzétette második negyedéves eredményeit, melyek inkább a pesszimizmust erősíthetik. Ma délután jelenik meg a Citigroup gyorsjelentése, mely szintén hatással lehet a kereskedés irányára.
Ha folytatódik az emelkedés, akkor az OTP ma felkapaszkodhat 6700 fölé, a 6800-as szint viszont vélhetően túl nagy falat lesz mára. A Mol várhatóan továbbra sem tud majd komolyan erősödni, a 19 000 forintos árfolyam fölé vélhetően nem fog menni. A Magyar Telekom ma oldalazhat, mivel a héten már többet erősödött, mint a többi részvény a pesti börzén.
A BUX index még mehet felfelé, bár tegnap sikerült a 20 800-as szintet elérnie. ha folytatódik a fejlődés, akkor hosszútávon 21 300-21 500 környékére visszamehet:
Forrás: Quaestor