Az utóbbi időszakban az amerikai gazdaságélénkítő csomagról szóló hírek húzták felfelé a nemzetközi tőzsdéket, ránk azonban ez nem volt nagy hatással, ugyanis egyelőre nem tudunk egyértelműen felfelé indulni. A forint gyengülése is eltérő hatással volt a részvényekre, a következő napokban is erre lesz érdemes figyelni.
Az OTP a múlt héten a 2300 körüli szintekkel birkózott, egyelőre nem tudta egyértelműen elhagyni a kritikus árfolyamot. Csütörtökön kiesett a háromszögből, így a pénteki emelkedés csak az előző napi letörés visszatesztje volt. Csak akkor beszélhetünk fals letörésről, ha visszamegy 2350 fölé, onnan lehetnek semlegesek a kilátások. Lefelé a 2300, 2240, majd 2160 lehetnek a támaszok. Ha ez utóbbi is elesik, akkor mehet 2000 alá.
A Mol-részvényeket az utóbbi időben viszonylag stabil teljesítmény jellemzi, mely 10 500-ig viheti fel az árfolyamot. Ennél több egyelőre nem látszik a papírban.
Hétfőn délután az Egis gyorsjelentésével megkezdődik itthon is az eredmények közlésének időszaka. A gyógyszercégek esetében emelkedő pénzügyi eredményeket várhatunk, melyet a gyenge forint is alátámasztott az év vége felé. Az Egis január közepén már bejelentette, hogy a negyedik negyedévben 5,8 milliárd forint volt a nyeresége, hétfő délután a teljes gyorsjelentést is megismerhetjük.
A múlt héten a forint gyengülésével a hét első felében jól teljesítettek a gyógyszeripar képviselői, majd a hét végén a magyar deviza erősödése negatív hatással volt rájuk. Most arra lehet számítani, hogy a 284-es szint elérése után ismét gyengülni kezd a magyar fizetőeszköz, ez jó hatással lehet a szektor szereplőire. A Richtert a 28 000-es szint környékén ismét érdemes lehet vásárolni éppen ezért.
A BUX-grafikonon, csak egy sávozás látható. A kérdés az, hogy ez egy konszolidáció, amiből fellendülés várható, vagy egy kimerülés, amit letörés követ majd. A mai napon nem jelenik meg igazán lényeges makro adat, ami megmozgatná a befektetők gondolatait, de a vállalati fronton jelentős gyorsjelentések jönnek, elsősorban a brit bankszektorból.