Az utóbbi napokban kulcsszinten voltak a részvényárak a Budapesti Értéktőzsdén, napok óta arról írtunk, hogy most dőlhet el, merre tovább. Nos, eldőlt: az optimista hangulatban alig tudott emelkedni a BUX, ez pedig már azt vetíti előre, hogy ha romlanak a kilátások Európában (akár már ma az amerikai tőzsdék esése után), akkor jöhetnek a mínuszok nálunk is. A vezető részvényeknek sikerült bebizonyítaniuk, hogy nincs bennük elég erő, így hiába is reménykedtünk felfelé kitörésben.
Az OTP változatlanul a 2300-as szintet kerülgeti, tovább tart a szűkülés. Az a szomorú, hogy szerdán csak ennyire volt képes a kiemelkedő európai hangulatban. Ha tőlünk nyugatra romlanak majd a kilátások, akkor jöhet a letörés. Az első támasz 2160-nál, ha azt is letöri, akkor már 2000 alá eshet.
Hasonló a helyzet a Mol-nál is: szerdán reggel még azt írtuk, hogy két ellentétes irányba mutató alakzat van. Ebből mostanra csak egy maradt: a lefelé mutató. Ha elesik a 9600, akkor jöhet megint a 9000-es szint támadása. Minimális esély még van arra, hogy mégis felfelé megy ki, akkor a 10 300 elérhető.
A Richter esetében a rövid célár 29 500 volt, itt el is akadt, megtette, amit meg kellett, de egy centivel sem ment tovább. Egyelőre kicsit még kérdéses az irány, de valószínűbb a fej-váll alakzat, melynek nyakvonala 26 500-nál van, a célár pedig 21 500, esetleg 23 000.
A Magyar Telekom esetében 570 volt a támasz, innen megjött a kis emelkedés, ahogy várható volt. Alacsonyabb csúcsról eshet újra, másodszorra már nem lesz támasz az 570.
A BUX index esetében továbbra is bizonytalan az irány, de a negatív nemzetközi hangulat miatt valószínű, hogy eséssel nyitunk majd. Ha nagyot buknánk a kezdéskor, akkor délelőtt jöhet egy kis korrekció, de ez csak átmeneti lehet. Kérdés, mennyire követjük majd a nyugat-európai indexeket.