Az amerikai és ázsiai tőzsdéken is optimista hangulat uralkodott, mivel a befektetők kezdenek rájönni arra, hogy a mostani árszinteken már érdemes bevásárolni. Ez a BÉT-re is igaz, ugyanakkor figyelmeztető jel lehet, hogy Ázsiában a kereskedés közben megfordult a hangulat, beindult a profitrealizálás.
A tengerentúlon a vezető indexek kedden 10 százalék körüli mértékben javítottak, főleg az utolsó egy óra telt hurráhangulatban a Wall Streeten. Szerdán reggel aztán Ázsia is beindult: szinte minden jelentős index szárnyalással kezdett, majd a japán tőzsde kivételével vissza is fordultak.
Az OTP esetében kedden csak rövid ideig tartott a 2800-as első ellenállás, végül sikerült felette zárni, ami a fordulatot jelzi egyértelműen. A következő ellenállás 3000-nél, hosszabb távon pedig cél a 3500 feletti rés betöltése. A tegnap megugrott 2800 már támasz, alatta a rés még erősebben támaszthatja.
A Mol kedden limittel szárnyalt, a nap végére 15 százalékkal állt hétfői értéke felett. Az olajpapír a 8500-as számított értékről fordult, végül a 9500-as ellenállás fogta meg, felette 10 600 lehet a következő megálló. Szerdán esetleg az áttört trendvonalat tesztelheti vissza.
A Magyar Telekom az 525-ös mélypontról ugrott meg, felfelé 585-nél lehet a következő ellenállás. Továbbra is érdemes figyelni a forintot és a hozamokat, a magas állampapírpiaci hozamok miatt továbbra is alulteljesítő lehet az osztalékrészvény. A Richter esetében sokáig értelmezhetetlen volt az alakzat, most kezd kirajzolódni egy ék. 25 000 felett lehet szó kitörésről, ebből az alakzatból 29 000 környékére mehet fel, az első ellenállás 27 000-nél. Ha tovább mozog lefelé az éken belül, akkor 22 500-ig csordogálhat.
A BUX esetében szintén egy markáns ék rajzolódik ki, melyből 14 000-ig várható. A tegnapi apró rés már támasz az index számára, ennek visszatesztje elképzelhető:
Forrás: KBC Equitas