A nemzetközi piacokon a profitok realizálása mellett ismét megjelentek a recessziós félelmek, így mostantól megint kiemelten érdemes figyelemmel kísérni a makrogazdasági adatokat. Az amerikai részvénypiacok jórészt ennek köszönhetően gyengültek, az egyetlen pozitívum az olaj árának ismételt esése volt, de ez sem tudta jobb kedvre deríteni a befektetőket.
Az utóbbi néhány csendes nap után szerdán már jelennek meg fontos makroadatok a tengerentúlon. A legjelentősebb a szeptemberi kiskereskedelmi forgalom alakulása lesz, mivel az amerikai gazdaság kétharmadát a belső fogyasztás adja, így ez fontos indikátora a növekedésnek. Augusztusban 0,3 százalékos visszaesés volt tapasztalható, az elemzői konszenzus szeptemberre újabb 0,7 százalékos csökkenést jelez. Szintén ma jelenik meg a termelői árak alakulása, mely az infláció szempontjából lehet fontos, illetve délután Ben Bernanke Fed-elnök is beszédet mond.
A magyar részvények közül az OTP másodszorra sem tudta átvinni a 4500-as ellenállást, úgy tűnik, ez kemény diónak bizonyul. Kedden réssel nyitott, azonban napközben már nem tudott tovább emelkedni, ez arra utal, hogy a shortosok kiszálltak. Az ukrán bankpánik nem tesz jót a papírnak, de ennél is nagyobb baj, hogy a japán jen alapú hitelek kockázatai nőhetnek a devizaárfolyamok alakulása miatt.
A Mol tegnap túljutott a 13 650-es ellenálláson, de még nem szignifikáns az emelkedés. A keddi rés ma már támasz 13 200 körül. A Magyar Telekom esetében továbbra is a forintra és a hozamokra érdemes figyelni. A papír túljutott a 700-as ellenálláson, az már támasz, a következő megálló 745 körül lehet. A Richter esetében a 31 300 már támasz, a 33 000-es ellenállás támadása lehet a következő lépés.
A BUX esetében ma reggel már nem várható az elmúlt két naphoz hasonló megugrás, vélhetően inkább a negatív oldalon fog szerepelni, amíg megtalálja az irányt. A délelőtt 11 órakor megjelenő európai makroadatok, illetve a fél háromkor érkező amerikai statisztikák lehetnek hatással a kereskedésre:
Forrás: KBC Equitas