Azzal összhangban, hogy a világ tőzsdéin megint a pénzügyi szektor került előtérbe, itthon is felerősödtek a félelmek az utóbbi napokban, főleg úgy, hogy a nagy devizahitel állomány miatt a gyengülő forint sem tett jót a bankoknak. Várhatóan szerdán reggel is eséssel kezdünk majd, napközben pedig kiderülhet, mit húz elő tarsolyából az új amerikai elnök.
A befektetők eyg része csak most döbben rá arra, mekkora bajban vannak a világ bankjai. Ráadásul itthon az OTP-t nem csak a gyengülő forint, hanem a nagy ukrán kitettség is sújtja, az utóbbi napokban sorra lehetett arról szóló becsléseket olvasni, mennyi vesztesége lehet a magyar banknak az ukrán devizahitelek bedőlése miatt.
A 2600 elesése után a 2420-as célárat kedden teljesítette, már megpróbálkozott a kiugrással is, de egyelőre nem járt sikerrel. Szerdán már jöhet a felfelé ugrás, de 2650 hamar megfoghatja, majd ott dőlhet el, merre tovább. Ha megint lefelé indul, akkor már a 2420 sem foghatja meg az esést.
A Mol a napokban letörte a 9800-as támaszt, majd vissza is tesztelte. Kedden tovább csúszott lefelé, vészesen közeleg a 8850-es célár, amit akár már a szerdai nyitás után megüthet. Az első ellenállás 9400 körül, ha pedig sikerülne 9800 fölé mennie, akkor 10 400-ig szállhat.
A Richterrel kapcsolatban továbbra is érdemes kiemelni, hogy ez a legnagyobb súlyú BUX-komponens, ezért különösen sokat számíthat a teljesítménye. A rés még mindig nyitva van a gyógyszerpapír esetében, egyelőre a 29 500 támasztotta. Ha kitör a csökkenő csatornából, akkor mehet fel új csúcsra a chart szerint.
A nemzetközi piacokon szerdán délelőtt több fontos makroadat is megjelenik, illetve a gazdasági vezetők beszédeire érdemes figyelni. Különösen fontos lesz a Bank of England szokásos jelentése, mely a brit gazdaság állapotáról ad képet.
A BUX index mínusszal nyithat, azonban érdemes figyelni, mivel lassan túladottá válik a BÉT vezető indexe. Előtte azonban még megnézheti a 11 550-nél húzódó támaszt.