Pénteken a csomag elfogadása után gyengültek a vezető amerikai részvényindexek, ma reggel pedig Ázsia kapcsolat lejtmenetbe, a világ tőzsdéi szinte mindenhol két-hároméves mélyponton vannak. A hétvégén már Európában is beindultak a válságtanácskozások, most már végérvényesen úgy tűnik, hogy a kontinenst is elérte a hitelválság. A fentiek után ma a pesti börzén is lefelé tarthatnak a részvényárak, aki mégis vásárolna, annak a támaszokat érdemes szem előtt tartania.
A múlt héten még arra lehetett számítani, hogy ha a Kongresszus elfogadja a csomagot, akkor felfelé indulnak majd a tőzsdék, azonban ez nem igazolódott be. Európában még csak most kezdődik, amit Amerikában már végigvittek a döntéshozók, a hétvégén már a kontinensen is tárgyaltak egy esetleges mentőakcióról.
A magyar piacon az OTP esetében ismét 5900 lehet a támasz, ez a szint már kétszer megfogta, a mostani hangulatban szinte biztos, hogy harmadszor is tesztelni fogja. A Mol az INA-felvásárlás miatt teljesíthet picivel jobban az átlagnál, de a 15 000 mellett a napokban a 14 500 is tesztelésre kerülhet.
A Richtert húzhatja felfelé a dollár erősödése, de a hitelválság miatt várhatóan az eladások lesznek az első reakciók. 30 000 környékén már érdemes vásárolni a gyógyszerrészvényekből. A Magyar Telekom esetében az osztalék mértéke jelenthet menedéket, de ez csak az esés mértékét csökkentheti. Az első vevők várhatóan 770-780 körül jönnek majd.
A BUX pénteken a zárásra visszatért a 19 400 közelébe, ez azt jelenti, hogy feltapadt az ellenállásra. Felfelé a rés az ellenállás, ezt már félig betöltötte, a napokban befejezheti a betöltését. Támasz a pénteki mélypont, ha tartósan lefelé indul, akkor 17 200 még megfoghatja, alatta viszont komoly mélységek. A hitelválság begyűrűzésével van rá esély, hogy Európa leválik az amerikai folyamatokról, és a kontinens tőzsdéi külön utat járnak majd:
Forrás: KBC Equitas