Vegyesen szerepeltek csütörtök reggel a vezető ázsiai részvényindexek, az előző naphoz hasonlóan ismét a japán tőzsde lett a legnagyobb vesztes 1,3 százalékos gyengülésével. Az Amerikából érkező negatív hírek elbizonytalanították a befektetőket, akik az utóbbi hetekben töretlenül hittek a gazdaság gyors fellendülésében.
9549 pontig esett vissza a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,32 százalékkal maradt el a szerdai záróértéktől. A hongkongi Hang Seng 0,64 százalékkal gyengült, a Shanghai Composite viszont 0,53 százalékos javulást mutatott. Erősödött a dél-koreai Kospi index is, mely 1,03 százalékkal állt szerdai értéke felett, a tajvani piac vezető indexe pedig 0,09 százalékos lecsorgással zárt.
Szerda délután jelentek meg a legfrissebb adatok az Egyesült Államokban a megkezdett lakásépítések és a kiadott építési engedélyek számának októberi alakulásáról. A statisztikák váratlan visszaesést jeleztek, ez ijesztette meg a befektetőket. Azt egyelőre nem tudni, hogy csak egyszeri megtorpanásról van szó, vagy ismét visszacsúszik az amerikai ingatlanpiac.
Japánban a Mitsubushi UFJ pénzügyi cég csütörtök reggel jelentette be, hogy mintegy 11,2 milliárd dolláros tőkeemelésre készül, hogy ellensúlyozza a korábbi veszteségeket. Ez ismét azt a vélekedést támasztotta alá, hogy bő egy évvel a válság eldurvulása után a pénzügyi szektor helyzete továbbra sem nevezhető megnyugtatónak.
Az elemzők a piacok jelenlegi teljesítményével kapcsolatban azt emelik ki, hogy egyrészt a fundamentumok folyamatosan romlani látszanak, ami a tőzsdéket is esésre ösztönözné, másrészt viszont a rengeteg likviditás az emelkedést támogatja. A többség egyelőre nem tudja, mi lesz ennek a furcsa helyzetnek a vége, hiszen sok függ például attól, meddig marad korlátlan a likviditás a piacon.
Az olaj ára alig változott éjjel, csütörtök reggel az ázsiai piacokon is 79-80 dollár környékén mozgott egy hordó nyersanyag jegyzése.