9301 ponton állt a szerdai kereskedés második felében a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 2,62 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. Kisebb mértékben ugyan, de a többi vezető mutató is visszaesett: a hongkongi Hang Seng például 0,36 százalékos mínuszban volt, a Shanghai Composite pedig szinte hajszálra ugyanott állt, ahol a keddi záráskor. 1,27 százalékkal esett vissza a dél-koreai Kospi a nap második felére, míg a tajvani piacon 1,02 százalékos volt a mínusz.
Az utóbbi időben többször is a jen erősödése okozott problémát a japán tőzsdén, most újabb évtizedes csúcsra kapaszkodott a távol-keleti ország fizetőeszköze a dollárral szemben. Ez pedig jelentősen visszavetheti az exportra termelő vállalatok profitját. A Sony részvényei emiatt 2,4 százalékkal lettek olcsóbbak, míg a Nissan-papírok 3,2 százalékot buktak.
Amerikából pozitív hírek érkeztek, bár egyelőre kicsit úgy tűnik, hogy a befektetők sem tudják, hogy értékeljék a Fed kedd esti várva várt bejelentését. Az amerikai jegybank változatlanul alacsonyan hagyta az irányadó kamatszintet, illetve közölte, hogy kisebb mennyiségben ismét kész állampapírokat vásárolni a bankoktól a likviditás növelése érdekében. Az optimisták most abban bíznak, hogy ez a lépés leszorítja majd a hosszabb távú hitelek kamatait, élénkíti a hitelkihelyezést és ezen keresztül a gazdaságot.
Kínából sem a legjobb hírek érkeztek a napokban, ez is elbizonytalanította a befektetőket: kedden jelentették be, hogy lassult a kínai export növekedése, míg a szerdai adatok azt mutatják, hogy az infláció idei legmagasabb szintjére emelkedett.
Menedzsment Fórum