A jelek szerint még mindig várni kell arra, hogy az amerikai ingatlanpiac magára találjon, ez pedig az egész gazdaságra negatív hatással lehet, mivel a legtöbben arra számítanak, hogy ebben a szektorban lesznek majd először megfigyelhetők a javulás jelei. Decemberben az építési engedélyek és a megkezdett lakásépítések száma is elmaradt a várttól.
A tavalyi év utolsó hónapjában 549 ezer építési engedélyt adtak ki az amerikai hatóságok, és 550 ezer lakás építését kezdték meg a tengerentúlon - derül ki a csütörtökön megjelent statisztikákból. A fenti adatok elmaradnak az elemzők várakozásaitól, ugyanis ők arra számítottak, hogy 610 ezer építési engedélyt adnak és 615 ezer lakást kezdenek el építeni.
Az újabb gyenge lakáspiaci adatok mindenképp rossz hírnek számítanak, ugyanis a szakemberek többsége szerint az ingatlanpiacon lesznek először láthatók a javulás első jelei. Sokan már arra számítanak, hogy az idei év első felében megállhat a csökkenés, azonban a most megjelent adatok alapján a korábban vártnál később jöhetnek az első jó hírek.
Szintén csütörtök délután közölték a friss heti munkanélküliségi adatokat, melyek tovább erősíthetik a pesszimizmust a piacon. Az elemzők arra számítottak, hogy a legutóbbi 524 ezer után most 542 ezer ember jelentkezik első alkalommal segélyért, az adat azonban ennél kicsit magasabb - 589 ezer - lett.
Az adatok közlése után a határidős indexek határozott mínuszban voltak, holott a nap első felében még szerdai értékük körül ingadoztak a mutatók. A jelek szerint a Dow 0,82 százalék körüli gyengüléssel nyithat, míg a S&P 0,78 százalékot veszíthet a nyitáskor. Az európai részvénypiacokon is lassan kifullad az emelkedés, mely reggel kezdődött, a vezető indexek már 1 százalék alatti pluszban vannak.
Jönnek még fontos adatok délután az amerikai ingatlanpiacról: magyar idő szerint négy órakor közlik a novemberi lakásárindexeket, melyekből kiderül, milyen mértékben estek tovább a lakásárak.