A reggeli pozitív nyitás után kora délutánra ismét jelentőset esett a BUX index, mely több mint 10 százalékos mínuszban volt. Továbbra is az OTP húzza lefelé a mutatót, ma éppen a csökkentett céláraknak köszönhetően esnek tovább a bank papírjai. A Magyar Telekom sosem volt ennyire olcsó, mint most, de a Mol árfolyama is rég volt utoljára négy számjegyű.
A BUX index fél kettő után 11 896 ponton állt, ez 10,14 százalékkal maradt el a csütörtöki záróértéktől. A nap első felében még a pozitív oldalon kezdtek a részvények, majd délelőtt fokozatosan estek vissza.
A vezető papírok közül továbbra is az OTP a legnagyobb vesztes, a bank részvényei 12,12 százalékos esés után 2900 forintot értek. Péntek reggel a brit HSBC és az UniCredit is jelentősen csökkentette a magyar bank részvényeinek célárát, ennek köszönhető többek között az újabb gyengülés. Az HSBC elemzői 3500 forintos éves célárat állapítottak meg, míg az UniCredit 4350 forintra várja az OTP-papírokat egy éven belül.
A Mol hosszú idő után esett 10 000 forint alá, a 9880 forintos árfolyam 6,79 százalékkal maradt el a csütörtökitől. Nagyot esett a Magyar Telekom is, a cég részvényei 13,54 százalékos bukás után 530 forinton álltak. A távközlési papírok még sosem voltak ilyen olcsók a tőzsdei bevezetésük óta.
A Richter szintén jelentősen gyengült, pedig az utóbbi napokban a gyógyszerrészvény jól tartotta magát a szakadás közben is. Péntek délután 25 400 forintba kerültek a vállalat részvényei, ez 10,89 százalékkal maradt el a csütörtökitől. Az Egis 2,68 százalékos esés után 10 705 forintot ért a pénteki nap második felében.
Az egész magyar tőzsdére negatív hatással volt, hogy a Fitch Ratings az eddigi stabilról negatívra rontotta a magyar devizaadósság kilátásait. Az S&P szerdai negatív figyelőlistára helyezése után egy héten belül ez volt a második negatív kilátás a magyar adóssággal kapcsolatban.
A hír hallatán a forint is gyengülni kezdett, kora délután a 270-es szint környékén ingadozott a magyar deviza.