A tengerentúli tőzsdéken a befektetők napok óta a fontos eseményekre várnak, már a hétfői kereskedés is a keddi események jegyében telt el. Egyrészt a gazdaságélénkítő csomag szenátusi szavazása, másrészt pedig a kormány bankmentő csomagja áll az érdeklődés középpontjában, ma estére mindkét kérdésre választ kaphatunk.
A határidős kontraktusok alapján a Dow Jones index 8178 pont környékén nyithat magyar idő szerint fél négykor, ez 0,49 százalékkal lenne alacsonyabb a hétfői záróértéknél. A Standard & Poor's esetében ennél is nagyobb, 0,55 százalékos lehet a mínusz a kezdéskor.
Hétfőn este Obama egy interjúban arról beszélt, hogy várhatóan tovább mélyül majd a válság a következő hónapokban, még nem láthatjuk a visszaesés alját. Az elnök szavai rögtön negatív hangulatot hoztak a piacokra. Az elemzők egy része hasonlóan vélekedik, mint Obama: azt gondolják, hogy még nem láttuk a legrosszabb makroadatokat, így korai a túlzott optimizmus.
A befektetők többsége napok óta a keddi napra várt, a nyitáskor még valószínűleg ez a várakozás fogja uralni a piacot. Timothy Geithner pénzügyminiszter magyar idő szerint délután öt órakor tart beszédet a kormány bankmentő csomagjának részleteiről, így sok kérdésre választ kaphatunk. Kiderülhet például, hogy létrejön-e a "Rossz bank", mely felvásárolná a bankok megbízhatatlan eszközeit, illetve hogy milyen egyéb eszközökkel segítené a kormány a pénzügyi cégeket.
Szintén kedden várható, hogy a Szenátus szavaz a több mint 800 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagról, melynek legfontosabb elemei az adócsökkentés és az állami beruházások. Az érdemi megállapodás már múlt pénteken megszületett a képviselők között, most hivatalosan is elfogadhatják a csomagot.
A FedEx csomagszállító cég részvényei a nyitás előtt 3 százalékot veszítettek értékükből, míg a Principal Financial életbiztosító 21 százalékot bukott, ugyanis a hírek szerint friss tőkét kell bevonnia a cégnek.