3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ott folytatták a tengerentúli indexek, ahol pénteken abbahagyták, a hét első napján is két százalék feletti eséssel zártak a New York-i tőzsdék mutatói. Pedig nyitáskor még úgy tűnt, elindulhat a korrekció.

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 2,36 százalékos gyengüléssel 10655 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 3,29 százalékkal 2336 pontra csökkent, míg az S&P 500-as mutató 2,85 százalékkal 1099 pontra süllyedt. 

Meglehetősen változékony volt a nap első fele, és úgy tűnt, emelkedéssel zárhatnak a piacok. Ez elsősorban a ma publikált kedvező makrogazdasági adatoknak volt köszönhető. A nap második felében azonban a kockázatos eszközöket eladó befektetők lettek többségbe, és csúnyán zártak a piacok. Az irányadó indexek közül a legátfogóbb képet nyújtó S&P 500-as mutató ráadásul technikailag is igen elkeserítő képet mutat, az 1100-as szint ugyanis fontos ellenállás. Ha kedden nem sikerül emelkedni, és felette maradni, akkor az október hírhedt nevéhez méltó lesz.

Rosszul indult a kereskedés, miután a görögök bejelentették, hogy a kormány nem lesz képes teljesíteni az államháztartási hiányra vonatkozó célkitűzést, amiről az ország a hitelezőkkel állapodott meg. A DJIA indexe követte a napközbeni európai trendet, és már röviddel nyitás után közel 1 százalékos mínuszban állt. Innen rövid időre gyorsan korrigált, minimálisan a nyereséges tartományba tornázta fel magát arra az adatra, hogy a szeptemberi amerikai feldolgozóipari mutató a szakértők által vártnál jobb lett, két hónap csökkenés után először nőtt

A Prudential Financial egyik elemzője szerint a piacokat alapvetően továbbra is az euróövezeti adósságválsággal kapcsolatos hírek befolyásolják, ami gyakorlatilag mindent a háttérbe szorít. Az euróövezeti gondok erősítették a dollárt, ami kifejezetten rossz azoknak a nagy amerikai cégeknek, amelyek emiatt drágábban értékesíthetnek a tengerentúlon. 

Hétfőn egy másik havi adat is azt jelezte, hogy mégsem olyan gyenge az amerikai gazdaság, ahogy azt sok elemző tartja. A szeptemberi amerikai építőipari kiadások nőttek augusztusban a júliusi esést követően. 

A nap vesztesei ismét a pénzügyi szektor papírjai voltak, a két legnagyobb lakossági pénzintézet, a Bank of America és a Citigroup is 9 százalék körüli zuhanást szenvedett el. De az erős dollár miatt az más ágazatok reprezentánsai is nagy veszteségeket szenvedtek el. A helyzetet jelzi, hogy a Dow indexben szereplő 30 vállalat közül 29 részvénye esett, míg a Wal-Mart papírjai stagnáltak.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!