Korábban két ázsiai befektetőcsoport is jelentkezett, hogy tulajdonrészt venne a Lehman Brothersben, a negyedik legnagyobb amerikai bank hajlott volna rá, hogy maximum 50 százalékos részesedést adjon el. Végül mindkét érdeklődő visszalépett, szerintük túl sokat kérnek a tulajdonrészért.
A Lehman Brothers korábban a legnagyobb kínai brókercéggel, a CITIC-cel és a koreai állami tulajdonú bankkal, a KDB-vel tárgyalt tulajdonrész eladásáról. Végül mindkét cég visszalépett a túl magas ár miatt. A Lehmannak összesen 60 milliárd dollárnyi jelzálog-kintlevősége van, ennek egy részét akarta értékesíteni, emellett lakossági ingatlanüzletágán adna túl a bank.
A Lehman Brothers szóvivője nem kívánta kommentálni az információkat. Richard Bove, a Landenburg Tahlman elemzője szerint a legnagyobb kérdés a pénzintézettel kapcsolatban, hogy miért nem történik semmi. Szerinte a bank értéke jelenleg jóval magasabb, mint ahova a befektetők beárazzák, éppen a lehetséges felvásárlás miatt tegnapi elemzésében vételre ajánlotta a papírokat.
A Citigroup tegnap csökkentette harmadik negyedéves eredményvárakozásait a Lehmannal kapcsolatban, ugyanakkor Prashant Bhatia, a cég elemzője szintén vételre ajánlja a részvényeket. Az elemző szerint ebben a negyedévben 2,9 milliárd dollárnyi veszteséget írhat le a bank a nem megbízható jelzáloghitelek miatt. Szerinte a cég 3 milliárd dolláros adózott veszteséget érhet el a harmadik negyedévben, ha nem sikerül tőkét bevonni.
A Financial Times tegnapi száma közölte először, hogy a Lehman augusztus első hetében tárgyalt a két ázsiai befektetőjelölttel. A CITIC a Reuters kérdésére elmondta, hogy nem hivatalos tárgyalásokat folytattak a tulajdonrész megvételéről, a KDB és a Lehman nem kommentálta a híreket.
A Lehman a hitelválság kezdete óta 7 milliárd dollárnyi veszteséget szenvedett el a nem megbízható jelzáloghitelek és a lakások elértéktelenedése miatt.
A hírek szerint a dél-koreai befektetési csoport továbbra is nyitott a tárgyalásokra, 6,7-7,6 milliárd dollár értékben szeretne venni egy nagy nemzetközi bankot, hogy növelje globális befolyását a pénzügyi piacon.