2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Lehman Brothers korábban két ázsiai befektetőcsoporttal is tárgyalt jelentős tulajdonrész eladásáról, de végül nem sikerült nyélbe ütni az üzletet - jelentették be tegnap.

Korábban két ázsiai befektetőcsoport is jelentkezett, hogy tulajdonrészt venne a Lehman Brothersben, a negyedik legnagyobb amerikai bank hajlott volna rá, hogy maximum 50 százalékos részesedést adjon el. Végül mindkét érdeklődő visszalépett, szerintük túl sokat kérnek a tulajdonrészért.

A Lehman Brothers korábban a legnagyobb kínai brókercéggel, a CITIC-cel és a koreai állami tulajdonú bankkal, a KDB-vel tárgyalt tulajdonrész eladásáról. Végül mindkét cég visszalépett a túl magas ár miatt. A Lehmannak összesen 60 milliárd dollárnyi jelzálog-kintlevősége van, ennek egy részét akarta értékesíteni, emellett lakossági ingatlanüzletágán adna túl a bank.

A Lehman Brothers szóvivője nem kívánta kommentálni az információkat. Richard Bove, a Landenburg Tahlman elemzője szerint a legnagyobb kérdés a pénzintézettel kapcsolatban, hogy miért nem történik semmi. Szerinte a bank értéke jelenleg jóval magasabb, mint ahova a befektetők beárazzák, éppen a lehetséges felvásárlás miatt tegnapi elemzésében vételre ajánlotta a papírokat.

A Citigroup tegnap csökkentette harmadik negyedéves eredményvárakozásait a Lehmannal kapcsolatban, ugyanakkor Prashant Bhatia, a cég elemzője szintén vételre ajánlja a részvényeket. Az elemző szerint ebben a negyedévben 2,9 milliárd dollárnyi veszteséget írhat le a bank a nem megbízható jelzáloghitelek miatt. Szerinte a cég 3 milliárd dolláros adózott veszteséget érhet el a harmadik negyedévben, ha nem sikerül tőkét bevonni.

A Financial Times tegnapi száma közölte először, hogy a Lehman augusztus első hetében tárgyalt a két ázsiai befektetőjelölttel. A CITIC a Reuters kérdésére elmondta, hogy nem hivatalos tárgyalásokat folytattak a tulajdonrész megvételéről, a KDB és a Lehman nem kommentálta a híreket.

A Lehman a hitelválság kezdete óta 7 milliárd dollárnyi veszteséget szenvedett el a nem megbízható jelzáloghitelek és a lakások elértéktelenedése miatt.

A hírek szerint a dél-koreai befektetési csoport továbbra is nyitott a tárgyalásokra, 6,7-7,6 milliárd dollár értékben szeretne venni egy nagy nemzetközi bankot, hogy növelje globális befolyását a pénzügyi piacon.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!