Az Obama kormány pénzügyminisztere, Timothy Geithner kétfrontos háborút hirdetett a pénzügyi válság ellen. Egyrészt kellő likviditást kívánnak biztosítani a piacon, másrészt a fogyasztás visszaesését megállítsák.
Az amerikai kormány és a jegybank, a Fed közösen lépne fel a válság ellen. A délutáni órákban a Fed bejelentése szerint 1000 milliárd dolláros hitelkeretet nyitnak annak érdekében, hogy a befektetők olyan értékpapírokat vásároljanak, melyek különböző hitelek mögött állnak. A pénzügyi vezetés azt szeretné ha az olyan kölcsönök, mint a hitelkártya adósságok, a diákhitelek, a kisvállalkozói hitelek mögé "újra pénz kerülne", és ezeken a piacokon megindulna az élet. A fogyasztáshoz és a kkv-khoz kapcsolódó hitelpiac befagyása ugyanis hozzájárult a recesszió erősödéséhez. Ahhoz, hogy a gazdaságot újra lendületbe hozzák, ezekbe a piacokba kell pénzt pumpálni, mondják az amerikai illetékesek.
Emellett sínen van az Obama által szorgalmazott 800 milliárdos gazdaságélénkítő program is, amelytől új munkahelyek létrejöttét várja az elnök. Ez az adócsökkentésre és az állami beruházások erősítésére támaszkodna. A Szenátus a tervek szerint kedden szavaz a csomagról, melyet a Kongresszus a múlt héten már elfogadott.
A napvilágot látott hírek ugyanakkor nem nyerték el elsőre a befektetők tetszését. Obama 800 milliárdos mentőcsomagját eddig is sok kritika érte, a most napvilágot látott újabb 1000 milliárdos mentőöv kapcsán pedig elsősorban a Geithner által festett meglehetősen borús helyzetjelentés lehetett, ami elkedvetlenítette a befektetőket. A Wall Street vezető mutatói a bejelentést követően meredek esésbe kezdtek.