3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Tegnap gyengültek a vezető amerikai indexek, mivel a termelői árindexek várnál nagyobb emelkedése arra utal, hogy alulbecsülték a magas nyersanyagárak inflációs hatását. A Dow Jones több mint 100 ponttal esett vissza.

A piac első reakciója még semleges volt tegnap délután a termelői árindexek megjelenése után, később azonban a vártnál nagyobb áremelkedés a tőzsdén visszaesést hozott. Ráadásul újabb félelmek is gyengítették a pénzügyi szektort, a befektetők még mindig nem bíznak a pénzügyi cégekben. Ennek köszönhetően a csökkenő olajár sem segített az emelkedésben, így is mínuszban zártak a mutatók.

A Dow Jones ipari index végül 12 160 ponton zárta a napot, ami 0,89 százalékkal alacsonyabb a hétfői értékénél. A többi vezető index is visszaesett: a Standard & Poor's értéke 0,68 százalékkal csökkent, a Nasdaq pedig 0,69 százalékot bukott.

Tegnap jelentek meg a termelői árindexek a tengerentúlon, melyekből kiderült, hogy másjusban a termelői árak 1,4 százalékkal nőttek, miközben a szakemberek csak 1 százalékos emelkedésre számítottak. Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított magárindex viszont a vártnak megfelelően alakult. A termelői árak vártnál nagyobb mértékű emelkedése arra utal, hogy alulbecsülték a tartósan magas olajár inflációs követkzményeit.

Szintén tegnap jelent meg az ipari termelés májusi adata, mely csalódást keltett: a szakemberek arra számítottak, hogy az áprilisi 0,7 százalékos visszaesés után májusban már javulni fog az amerikai ipar teljesítménye, azonban a hatóságok újabb 0,2 százalékos csökkenésről számoltak be.

A pénzügyi szektor felett is sűrűsödtek a felhők tegnap: bár a Goldman Sachs profitja a vártnál kisebb mértékben csökkent az elmúlt három hónapban, azonban a cég közölte, hogy a hitelválság következményei a jövő év elejéig éreztethetik hatásukat, illetve szerintük az amerikai bankoknak további 65 milliárd dolláros tőkebevonásra lesz szükségük az eddigi 120 milliárd után. Az elemzők a pénzügyi cégek kapcsán ismét azt próbálják megsaccolni, hogy hány milliárd dollárnyi veszteségleírásra kell még számítani a közeljövőben. Ma a Morgan Stanley második negyedéves számait ismerhetjük meg.

Az olaj ára 60 centes csökkenés után 134,01 dolláron állt a New York-i árutőzsdén a záráskor. A dollár gyengült a vezető devizák - az euró, a jen - ellenében.

A vezető ázsiai indexek szinte kivétel nélkül erősödtek ma reggel: a japán Nikkei 225 index 0,73 százalékot javított, a hongkongi Hang Seng 1,27 százalékkal emelkedett, míg a Shanghai Composite az elmúlt napok zuhanása után korrigált, 4,79 százalékkal lódult meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!