Nem tartott sokáig a hossz a tengerentúli tőzsdéken, szerdán ismét jelentősen gyengültek a vezető New York-i tőzsdemutatók. A magyarázatok között a gyengülő dollár, és a pénzügyi szektor körüli aggodalmak szerepeltek.
A Dow 11 147,44 ponton zárt 2,1 százalékkal (236,77 pont) zuhant, még ennél is nagyobbat esett a Nasdaq, amely 2,6 százalékos (59,55 pont) csökkenéssel 2234,89 ponton fejezte be a napot.
A pénzügyi papírok közül a legnagyobb vesztes az American Express volt. Jelentősen gyengült ugyanakkor a Merrill Lynch árfolyama is, miután a Fitch Ratings hitelminősítő jelezte: ronthat a befektetési bank adósi besorolásán. A befektetői bizonytalansághoz hozzájárult az az egyre erősödő nézet, hogy a legnagyobb amerikai lakossági jelzálog-hitelező hálózatoknak, a Fannie Mae-nek és a Freddie Mac-nek újabb tőkeemelésre lesz szüksége. Hétfőn a Lehman Brothers egyik szakértője azt mondta, hogy a jelzáloghitelezőknek további 75 milliárd dollár tőkére lesz szükségük. Szerdán a Freddie Mac árfolyama 24 százalékkal 10,26 dollárra, 1992 októbere óta legalacsonyabb szintre esett.
A bankpapírok mellett a Cisco esett nagyot, mely informális profitwarningot adott ki, a cég vezérigazgatója szerint a termékeik iránti kereslet várhatóan csak a jövő év elején élénkül meg.
Az olaj napközben ugyan élénk erősödést mutatott, ám zárásra a keddi árra tért vissza, így 136 dolláron áll a fekete arany.
Az ázsiai piacok mérsékelten reagáltak az amerikai zuhanásra, a japán tőzsde stagnált, a kínai piacok (Hong Kong és Sanghaj) emelkedett, míg a dél-kelet ázsiai börzék estek. Az európai nyitás várhatóan minuszos lesz, ahogy a magyar piacon is visszaesés várható.