2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az Európai Központi Bank és a Bank of England egyaránt változatlanul hagyta az alapkamat szintjét mai ülésén.

Az európai alapkamat így már egy éve 4 százalékon áll, míg a Bank of England kamatszintje 5 százalékon látszik stabilizálódni a mai döntés után. A mostani kamattartás jórészt az inflációs nyomásnak köszönhető a szakemberek szerint, az infláció szintje ugyanis megköti a döntéshozók kezét.

Az EKB most az amerikai jegybankkal ellentétes utat jár be: míg a Fed folyamatosan kamatot csökkentett, hogy élénkítse a gazdaságot, addig az EKB mereven kitart inflációs céljai mellett, és nem hajlandó csökkenteni az alapkamatot. A Bank of England korábban 5,5 százalékról csökkentette 5 százalékra az alapkamatot, de immár második hónapja változatlanul hagyja, mivel az infláció nem tesz lehetővé újabb kamatvágást.

Az angol nemzeti bank az év első hónapjaiban csökkentette kétszer a kamatot 25-25 bázisponttal, mivel akkor a gazdaság lassulása volt a középpontban. Most azonban sorozatosan érkeznek rossz hírek az inflációról és az angol gazdaság állapotáról, ezért nem lehetett ismét csökkenteni.

Ugyanez a gond az EKB esetében is: "Túl nagyok az inflációs kockázatok ahhoz, hogy lépni lehessen" - fogalmazta meg egy elemző.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!