Délutánig kitartott a reggeli emelkedés, a vezető részvények jelentős pluszban tudtak zárni, kivéve a Magyar Telekomot, amelyik komoly eséssel zárt. A nemzetközi piacokon is pozitív hangulat uralkodott az európai bankmentő csomagoknak köszönhetően, szinte mindenütt a pénzügyi szektor vezette az emelkedést. Itthon az OTP magára találása volt a legfontosabb, de a bank a Molt is húzta magával a tőzsdén.
A BUX index a nap végén 15 388 ponton zárt, ez 5,56 százalékkal volt magasabb pénteki értékénél. A mai részvényforgalom átlagon felüli volt, de elmaradt a pénteki 60 milliárd forinttól. A kereskedés végéig 35 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok. A vezető részvények közül az OTP 11,11 százalékos javulás után 4000 forintba került a kereskedés végén, a múlt heti zuhanás után gyorsan kezdett magához térni a bankrészvény. A Mol 12 945 forintig ugrott fel, ez 12,57 százalékkal volt magasabb, mint a pénteki árfolyama. Jelentősen visszaesett viszont a Magyar Telekom, mely 3,3 százalékkal lett olcsóbb, délután 675 forintot ért.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszeripari részvények, melyek közül az Egis kiemelkedően jól szerepelt, 14,97 százalékos drágulás után 11 440 forinton zárta a napot, míg a Richter minimális mértékben gyengült. Ehhez az is hozzájárult, hogy pénteken a kereskedés utolsó perceiben jelentősen felrántották a Richtert, az Egis most pótolta be azt a lemaradását.
A magyar piacon fontos hír volt hétfőn, hogy az MKB Bank felfüggesztette a devizahitelek befogadását, mivel a cég szerint a mostani helyzetben különösen nagyok az árfolyamkockázatok, nem akarják ennek kitenni az ügyfeleket. A hírek szerint több magyarországi bank is hasonló lépésen gondolkodik, de hivatalosan egyik sem erősítette meg.
A forint jórészt erősödött ma, bár nem tudott jelentősen meglódulni, a 250-es szintet meg sem közelítette az euróval szemben. A pénteki 256 körüli árfolyam után hétfőn délután 254,23 forintot kellett adni egy euróért. A dollár árfolyama 186,56-nál állt a tőzsdezárás után, míg a svájci frankért 165,29 forintot kellett fizetni.
Egész Európa a bankmentő csomagok lázában égett hétfőn, miután a hétvégén az Európai Unió vezetői megállapodtak arról, hogy garantálják a bankok által folyósított hiteleket. Hétfőn reggel Nagy-Britanniában kapott először mentőcsomagot a három legnagyobb bank 37 milliárd font értékben, majd napközben elfogadták a német bankok megmentésére vonatkozó 600 milliárd eurós tervet is, sőt újabban egy 300 milliárd eurós francia csomagról is hallani.
Az állami beavatkozásoknak köszönhetően mindenhol optimista hangulat uralkodott a tőzsdéken, jórészt a bankok vezették az emelkedést. A pozitív hangulatot erősítette, hogy a három nagy európai jegybank reggel bejelentette, hogy ezentúl korlátlan dollárhiteleket nyújt a bankoknak, ez különösen a bankközi hitelek emelkedése miatt fontos.
A hitelpiaci pánik enyhülésével egyidőben az olaj ára emelkedésnek indult a világ árutőzsdéin, a múlt hét végén tapasztalt zuhanás után ismét 80 dollár fölé emelkedett a nyersanyag világpiaci ára. Délután 81,13 dollárba került egy hordó nyersanyag a New York-i árutőzsdén, ez 3,43 dollárral volt magasabb, mint a pénteki árfolyam.