A vezető tengerentúli indexek sorozatban a harmadik hetet zárták emelkedéssel, mindez arra utal, hogy a befektetők egyre nagyobb része bízik abban, hogy a gazdaság ki tud lábalni a válságból. A vártnál jobb pénteki makroadatok arra utaltak, hogy a gazdaság mégsincs olyan rossz állapotban, mint azt előzetesen gondolták.
Az amerikai gazdaságban áprilisban 5 százalék volt a munkanélküliség, ami kedvezőbb az előzetesen várt 5,2 százalékos adatnál. A mezőgazdaságot kivéve 20 ezer állás szünt meg a múlt hónapban, az elemzők előzetesen 70 ezres visszaesésre számítottak. Szintén pénteken jelent meg a gyári megrendelések márciusi statisztikája, mely 1,4 százalékos emelkedést mutatott az előző hónaphoz képest.
A hét utolsó napján 13 058 ponton zárt a Dow Jones ipari index, ez 0,37 százalékos erősödés csütörtökhöz képest. A Standard & Poor's 0,32 százalékot javított, a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq index viszont elsősorban a Sun vártnál gyengébb eredménye miatt 0,15 százalékkal gyengült.
A múlt hetet a Dow összesen 1,29 százalékos emelkedéssel zárta, a Standard & Poor's 1,15 százalékot javított egy hét alatt, a nasdaq pedig 2,23 százalékkal állt magasabban, mint egy héttel korábban.
Az olaj világpiaci ára 3,8 dollárral emelkedett a hét utolsó napján, 116,32 dolláron zárta a kereskedést a nyersanyag hordónkénti árfolyama.
A szakemberek a héten további erősödésre számítanak a New York-i tőzsdén, elsősorban azért, mert pozitív vállalati jelentések láthatnak napvilágot. Ma a szolgáltatóipar beszerzési menedzserindexét közlik a tengerentúlon, mely az amerikai gazdaság legjelentősebb szektorának teljesítményét jelzi. Más jelentős makroadat megjelenésére nem kell számítani.
Az ázsiai piacok jórészt erősödéssel kezdték a mai napot: a hongkongi Hang Seng 0,07 százalékot javított, a Shanghai Composite index pedig 1,14 százalékkal kúszott feljebb. A japán piac ma zárva tart.