11 168 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,1 százalékkal volt alacsonyabb az egy nappal korábbi értékénél. A hongkongi Hang Seng 0,17 százalékos lecsorgást mutatott, míg a Shanghai Composite 0,82 százalékkal esett vissza. Kilógott a sorból a dél-koreai piac, a Kospi 0,42 százalékkal feljebb tudott kapaszkodni, a tajvani tőzsdén pedig 0,79 százalékos volt a mínusz a nap végére.
Az ázsiai piacok nagyjából a tavalyi év eleje óta erősödnek folyamatosan, mióta a világ vezető gazdaságai kimásztak a recesszióból. A befektetők most az első negyedéves vállalati eredményeket várják, melyek megerősíthetik a rally folytatásába vetett hitet. Ugyanakkor egyre többen vannak azok, akik szerint túlzott az elmúlt egy év emelkedése, a fundamentumok nem támasztják alá az ilyen mértékű javulást.
Az amerikai tőzsdékre szerdán negatív hatással volt az is, hogy a Fed bejelentette: a lakossági hitelkihelyezés februárban 11,5 milliárd dollárral csökkent, miközben a szakemberek félmilliárd körüli emelkedésre számítottak. A csökkenés elsősorban a hitelkártyák és az autókölcsönök terén mutatkozik meg, és arra utalhat, hogy az amerikai kiskereskedelmi forgalom továbbra is visszafogott marad.
Ázsiában erre még rátett egy lapáttal az a csütörtöki bejelentés, mely szerint a japán gépipari megrendelések februárban is csökkentek zsinórban másodszor. Ez az adat egyébként hagyományosan a jövőbeni befektetések egyik fontos mérőszáma, ezért kíséri különös figyelem.
A devizapiacokon alig volt változás, a dollár stagnált a japán jennel szemben, míg az euró ellenében csak minimális volt a változás. A hangulat fordulásával az olajár is lefelé fordult: csütörtök reggelre néhány centtel csökkent a nyersanyag hordónkénti ára, így 86 dollár alatt volt.
Menedzsment Fórum