Az olaj ára tegnap 132 dollár alá esett, a múlt hét végi nagy szárnyalás óta szinte folyamatosan csökken az árfolyam. Azonban már ez sem nyugtatja meg a befektetőket, mivel mostmár folyamatosan arra koncentrálnak, hogy a magas olajárnak milyen hatásai lesznek a gazdaságra. A múlt pénteken kezdődött negatív részvénypiaci hangulat tegnap sem tudott érdemben véget érni, jórészt kismértékű esést produkáltak az indexek.
A Dow Jones ipari átlagindex 12 289 ponton fejezte be a tegnapi kereskedést, ami 0,08 százalékkal magasabb a keddi értéknél. A többi vezető mutató viszont visszaesett: a Standard & Poor's 0,24 százalékot veszített, míg a Nasdaq 0,43 százalékkal gyengült tegnap.
Persze azért jó hírek is voltak tegnap a piacon: a pénzügyi szektor cégei iránt például kimondottan nagy volt a kereslet, pedig hétfőn a Lehman Brothers a vártnál nagyobb veszteséget jelentett be. A pénzügyi cégek az utóbbi hetekben váltak bizonytalanná, ugyanis a befektetők egyelőre nem tudják eldönteni, hogy véget értek-e már a hitelválság következményei, vagy még csak most jön majd a java.
További bizonytalanságot okozott a piacon Ben Bernanke Fed-elnök hétfői beszéde, melyben kiemelten foglalkozott az inflációs nyomás erősödésével. A jegybankelnök szavaiból a piac arra következtetett, hogy az év hátralevő részében kamatemelésbe kezd a Fed.
Az olaj ára 131,31 dollárig csökkent a nap végére, pénteken 138 dollár fölé emelkedett egy hordó nyersanyag ára, azóta viszont folyamatosan csökken. A piaci szereplők még mindig attól tartanak, hogy a magas energiaárak nem csak az inflációra lesznek negatív hatással, hanem a lakossági fogyasztást is visszavetik, ezen keresztül pedig az amerikai gazdaság növekedése is bajba kerül.
Az ázsiai piacok vegyesen szerepeltek ma reggel, jórészt pluszban voltak a kereskedés második felében a tegnapi esés után. A japán Nikkei 225 index 1,16 százalékot javított, a hongkongi Hang Seng 0,31 százalékkal erősödött, a Shanghai Composite viszont a tegnapi közel 8 százalékos bukta után újabb 1,17 százalékkal esett vissza.