Várhatóan ismét emelkedésbe váltanak majd a vezető amerikai részvényindexek a keddi nyitás után, legalábbis a határidős indexek erre utalnak. A kereskedelmi mérleg egyenlege kicsit jobb lett a korábban vártnál, ez is erősítheti a pozitív hangulatot, emellett egyre többen hisznek abban, hogy az amerikai gazdaság már túl van a mélyponton, lassan elkezdődhet a kilábalás. Ez utóbbira utal az olajár jelentős emelkedése is.
A határidős indexek alapján 8450 pont körül nyithat magyar idő szerint délután fél négykor a Dow Jones index New Yorkban, ez bő fél százalékkal lenne magasabb, mint a hétfői záróérték. A Standard & Poor's esetében hasonló mértékű javulást jelez a mutató, de ezek még a nyitásig változhatnak.
A befektetők többsége a hét második felében megjelenő kiskereskedelmi adatokra és az infláció áprilisi alakulására lesz majd kíváncsi, azok az adatok befolyásolhatják jelentősen a hangulatot. Ráadásul a következő napokban a kiskereskedelmi cégek - mint például a Wal-Mart vagy a Macy's - is közlik első negyedéves számaikat. A keddi nyitás előtt nem sokkal jelent meg a kereskedelmi mérleg márciusi alakulása, mely a februári 25,97 milliárd dolláros hiány után 27,58 milliárdos deficitiet mutatott, azonban ez jobb, mint a várt 28,9 milliárdos mínusz.
Hétfőn elsősorban a pénzügyi szektor húzta vissza a tengerentúli részvénypiacokat, miután négy bank közölte, hogy újabb részvénykibocsátással kívánja fedezni tőkeszükségletét. Korábban az elvégzett stressz tesztek világítottak rá arra, hogy még további 74,6 milliárdos tőkére van szüksége a pénzügyi cégeknek.
A március eleje óta tartó rallynak is a pénzügyi részvények voltak a legfőbb hajtóerői, a vártnál jobb első negyedéves eredmények és a javuló gazdasági kilátások erősítették ezt.
Az olaj ára kedden délutánra 60 dollár közelébe emelkedett a New York-i piacon, miután egyre többen hisznek abban, hogy közel a kilábalás a recesszióból. A szakemberek továbbra is arra számítanak, hogy alacsony marad a nyersanyag iránti kereslet, ezért emelkedhetnek még az olajkészletek.